reklama
reklama

Julia Michałowska halową mistrzynią Polski! [FOTO]

Sport, Wiadomości, 16.02.2023 08:20,
Sukces zawodników klubu Tempo Kęty na halowych Mistrzostwach Polski U18.
Julia Michałowska halową mistrzynią Polski! [FOTO]
SUKCESY LEKKOATLEÓW TEMPO KĘTY na HALOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI U18

W miniony weekend w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się halowe mistrzostwa Polski juniorów w kategoriach wiekowych U-18 i U-20. Wzięło w nich udział ponad tysiąc sportowców z 215 klubów, w tym także troje zawodników Klubu MKS „TEMPO” Kęty.

Faworytką do zdobycia medalu i zarazem obrończyni tytułu z przed roku była zawodniczka z Kęt, kulomiotka - Julia Michałowska, która na tydzień przed Mistrzostwami, startując w mitingu kontrolnym uzyskała swój nowy halowy rekord - 15,65m. Jest to najlepszy wynik na świecie w tym roku w gronie juniorek młodszych (kula 3-kilogramowa).

W Rzeszowie nie mogło być inaczej – Julia już od pierwszej kolejki objęła prowadzenie i stopniowo powiększała przewagę nad rywalkami. W piątej kolejce lekkoatletka "Tempa" uzyskała wynik 15,24m triumfując nad rywalkami – tym samym Julia Michałowska została po raz kolejny Halową Mistrzynią Polski do lat 18. Warto dodać, że jest to już szósty złoty krążek w karierze podopiecznej trenera Tomasza Sysaka.

Fantastycznie spisał się również Konrad Talik, trenujący skok w dal pod okiem Tadeusza Łyska. Zawodnik "Tempa" Kęty zakwalifikował się do Mistrzostw jako 7 zawodnik, dlatego też nie był stawiany w gronie faworytów.

Konrad który jest zeszłorocznym medalistą Mistrzostw Polski do lat 16 już w pierwszym skoku na odległość 6,44m pokazał starszym rywalom po co przyjechał do Rzeszowa. Walka o medale była bardzo zacięta i ostatecznie zadecydowały centymetry. W piątej kolejce skoków wylądował na odległość 6,51m uzyskując swój nowy halowy rekord życiowy – niestety do medalu zabrakło zaledwie 7 cm. Ostatecznie Konrad Talik został 4 zawodnikiem Halowych Mistrzostw Polski do lat 18.

Trzecią zawodniczką z Kęt, która wystąpiła podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 18 była Agnieszka Kręcioch. Jej start stał pod dużym znakiem zapytania ponieważ tydzień przed docelową imprezą doznała urazu mm dwugłowego. Intensywna pomoc fizjoterapeutyczna i wiara zawodniczki w możliwość startu w tak prestiżowej dla sportowców imprezie opłaciła się. Agnieszka stanęła w Rzeszowie na starcie biegu eliminacyjnego na 300m – początek biegu był bardzo asekuracyjny ale na finiszu Agnieszka zdecydowanie przyspieszyła uzyskując czas 44,61s. Do rekordu życiowego zabrakło jej bardzo niewiele ale najważniejsze jest zdrowie i zdobyte doświadczenie.

- Dla naszego Klubu – TEMPO KĘTY – to kolejne bardzo udane Mistrzostwa Polski. Nasi lekkoatleci w ostatnich latach zdobywają liczne medale i zajmują wysokie lokaty na imprezach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Nasi zawodnicy stanowią o sile małopolskiej lekkoatletyki z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Gratulacje dla zawodników, rodziców, trenerów i działaczy Klubu - podkreśla trener Tomasz Sysak.
źródło: Tempo Kęty
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ed51, 16.02.2023 09:54

Super , tak trzymać ...

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama