reklama
reklama

Biegi na IO 2020 – jakie szanse medalowe ma osłabiona kadra Polski?

Sport, Wiadomości, 21.07.2021 07:46, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Zawody biegowe stanowią swoisty symbol lekkoatletyki. Co więcej, na kartach historii polskiego sportu można znaleźć wielu wybitnych biegaczy. To wszystko sprawia, że kibice z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich 2020. Jak wyglądają perspektywy medalowe naszych olimpijczyków? Niestety, kadra Polski w biegach pojedzie do Tokio osłabiona. Mimo tego nasi reprezentanci bez wątpienia mogą liczyć na zgarnięcie kilku medali. Kto w obecnej sytuacji urasta do rangi faworyta?
Biegi na IO 2020 – jakie szanse medalowe ma osłabiona kadra Polski?

Osłabienia polskiej kadry biegowej na IO 2020

Zdaniem wielu ekspertów tegoroczne IO w Tokio mogły być ostatnią szansą dla Adama Kszczota na zdobycie olimpijskiego krążka. Jednak już teraz wiadomo, że nasz znakomity reprezentant nie przystąpi do rywalizacji. Adam Kszczot poinformował o swojej decyzji pod koniec czerwca. Przyczyną jego rezygnacji ze startu na IO 2020 ma być spadek formy spowodowany kilkoma różnymi czynnikami.

Z kadry olimpijskiej wypadły również dwie ważne zawodniczki. Najpierw o swojej trudnej decyzji poinformowała Sofia Ennaoui. W opublikowanym oświadczeniu podkreśliła, że jest to efekt nagłej kontuzji, która zakłóciła jej okres przygotowawczy. Na tym jednak nie skończyły się problemy polskiej kadry. Zaledwie kilkanaście dni później niemal identyczny komunikat wydała także Ewa Swoboda.

Biorąc pod uwagę wszystkie letnie dyscypliny olimpijskie, to właśnie z lekkoatletyką kibice wiążą największe nadzieje medalowe. Nic więc dziwnego, że opisane braki kadrowe są naprawdę bolesne. Mimo tego nasi reprezentanci z pewnością nie złożą broni!

Gdzie należy upatrywać szans na olimpijski krążek?

Wypadnięcie z kadry olimpijskiej Kszczota, Swobody oraz Ennaoiu ogranicza nieco perspektywy medalowe naszych biegaczy. Należy jednak podkreślić, iż Polacy wciąż mają spore szanse na udane starty w biegach.

W fenomenalnej dyspozycji znajdują się choćby „Aniołki Matusińskiego”, czyli damska sztafeta 4x400 metrów. Ostatnie imprezy jedynie potwierdziły wysoką formę sportową naszych zawodniczek. Co prawda, dystans 4x400 metrów stanowi obecnie domenę amerykańskiej sztafety. Jeżeli jednak jakakolwiek ekipa ma na IO 2020 powalczyć z Amerykankami, będą to właśnie nasze zawodniczki!

Marcin Lewandowski ma już 34 lata i całkiem sporą gablotę zdobytych trofeów. Jednak w jego dorobku wciąż brakuje olimpijskiego medalu. Przed dwoma laty podczas MŚ Marcin Lewandowski stanął na najniższym stopniu podium w biegu na 1500 metrów. Było to o tyle istotne, że do tej pory Lewandowski biegał głównie na dystansie 800 metrów. Czy taka zmiana przyniesie mu wreszcie upragniony medal? Na pewno doświadczony biegacz ma potencjał do tego, aby w Tokio powalczyć o swój pierwszy olimpijski krążek.

Na zakończenie przypominamy, że lekkoatletyka na igrzyskach olimpijskich to nie tylko biegi! Kibice powinni również pamiętać o zawodach w rzucie młotem, gdyż wystartują w nich nasi najbardziej utytułowani reprezentanci. Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek; oni wszyscy jadą do Tokio po olimpijski medal!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama