reklama
reklama

Biegacz z naszego regionu zmierzy się z górską trasą przez trzy kraje

Sport, Wiadomości, 27.08.2021 16:30, eł

Czy zaliczy kolejny rekord?

Biegacz z naszego regionu zmierzy się z górską trasą przez trzy kraje

Ultramaratończyk Roman Ficek z powiatu suskiego, a konkretnie ze Skawicy, rozpoczyna kolejny morderczy wyścig w swej karierze. Wystartuje w głównym biegu Ultra Trail du Mont Blanc 2021, którego trasa liczy sobie ponad 170 km.

Rozpoczyna się ona we francuskim mieście Chamonix i wiedzie wokół masywu Mont-Blanc. Prowadzi w sumie przez trzy kraje. Prócz Francji, są to Włochy i Szwajcaria. Meta znajduje się w tej samej miejscowości, w której zawodnicy wyruszą w trasę. Wyścig główny, w którym wystartuje Roman Ficek, rozpocznie się dzisiaj (27 sierpnia) o 17.00. TUTAJ można będzie śledzić, jak radzi sobie nasz reprezentant.

Dla Romana Ficka taki bieg to w zasadzie pestka. Jest to bowiem sportowiec o nieograniczonych wręcz możliwościach. W 2017 roku pobił zimowy rekord w zdobyciu Korony Gór Polski. Wszystkie 28 najwyższych szczytów poszczególnych pasm górskich przebiegł w niespełna 83 godziny. Następnie w 127 godzin wbiegł na 55 tatrzańskich dwutysięczników, osiągając 22 km przewyższenia!

W niecałe dwa lata później pokonał biegiem Główny Szlak Beskidzki (ponad 500 km) w również rekordowym czasie 107 godzin i 25 minut. A jeszcze wcześniej przebiegł cały Łuk Karpat, czyli trasę o długości około 2300 km i 110 km przewyższenia. Znów zrobił to w czasie krótszym niż ktokolwiek na świecie – w 39 dni i 11 godzin. A kolejne jego niebywałe osiągnięcie polegało na tym, że w ciągu doby wbiegł na Rysy 9 razy!

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama