reklama

Zamiana działek w Kętach. Szkoła zyska parking

Polityka, Wiadomości, 30.01.2021 16:30, PG
Wyrażono też zgodę na zakup działki w Podlesiu.
Zamiana działek w Kętach. Szkoła zyska parking

Podczas piątkowej (30.01.) sesji Rady Gminy Kety, radni zgodzili się na zakup działki (0,0491 ha) położonej przy ul. Szkotnia w Kętach. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, przez tę działkę przebiega ścieżka prowadząca do kładki na potoku Leśniówka, z której korzystają mieszkańcy dzielnicy Podlesie, w szczególności dzieci w drodze do szkoły.


Dodatkowo gmina dokonała też zamiany działek w Malcu z prywatną osobą, dzięki czemu zyskała działkę na której w przyszłości będzie umiejscowiony parking dla Szkoły Podstawowej w Malcu.

Jak poinformował burmistrz, szkołę czeka gruntowna modernizacja stąd ta zamiana działek. Póki co urząd stara się o dofinansowanie na tę inwestycję.

O remoncie tej szkoły mówi się już od kilku lat ale w budżecie na ten rok nie zabezpieczono pieniędzy na ten cel.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy