reklama

W sieci krąży petycja przeciwko rewitalizacji Pańskiej Góry

Polityka, Wiadomości, 23.03.2021 15:40, PG
Można się podpisać pod petycją skierowaną do burmistrza Andrychowa.
W sieci krąży petycja przeciwko rewitalizacji Pańskiej Góry

W gminie Andrychów trwa inwestycja warta prawie 20 mln zł. Chodzi o kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej i parkowej Pańskiej Góry oraz stawu Anteckiego. Podstawą inwestycji jest budowa zbiornika wodnego o powierzchni 1,23 ha, wokół którego powstaną tereny rekreacyjne - ścieżki rowerowe, pomosty, nawierzchnia trawiasta, place zabaw oraz obiekty małej architektury. A wszystko objęte ma zostać monitoringiem.

Wycięto już drzewa a teraz firma ARCO z Oświęcimia ma przejść do prac ziemnych.

W sieci pojawiła się petycja skierowana do burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka. Podpisane pod petycją osoby są przeciwko rewitalizacji Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego. - Nie chcemy wycinki drzew i niszczenia trwającego od lat naturalnego ekosystemu. Las na Pańskiej Górze to płuca naszego miasta. To ostoja naturalnego ekosystemu, będącego domem dla wielu roślin i zwierząt. Nie chcemy zmian. - chcemy natury.- piszą w swoim apelu.

Póki co (do godz. 15:40) podpisały się 32 osoby. Link to petycji

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

semikow, 24.03.2021 07:23

Zieloni komuniści znowu protestują, postawić im pomnik Stalina. Taki park to piękna wizytówka Andrychowa! Realizować projekt jak najszybciej.

Rrror, 24.03.2021 02:03

Zniszczono zacienienie, wycięto tyle potrzebnych drzew, to nie jest rewitalizacja tylko destrukcja. Inaczej zapytam, czy ktokolwiek kiedykolwiek zapukał do ludzi mieszkających w pobliży i zapytał ich co o tym sądzą? No nie, no bo po co jak można odgórnie zniszczyć wszystko, betonem zalać, kolejny zbiornik wody zrobić żeby komarów jeszcze więcej mogło się zalęgnąć..... I najlepiej całość jeszcze na noc tak oświetlić że za chwilę nieba w nocy już kompletnie widać nie będzie ale za to rachunki za prąd ktoś będzie musiał zapłacić a kto zapłaci ? No by, znowu zabiorą nam następne pieniądze na które wszyscy ciężko pracują. No brawo.... Już widzę gównażerię po nocach, te rozbite butelki, pety wszędzie itp. A może ludzie dookoła chcieli by mieszkać i żyć w spokoju a nie non stop tylko rekreacja dla mieszczuchów bo w mieście nuda. A może tak w końcu cisza i spokój dla Tych którzy tu mieszkają od zawsze i dalej chcą mieć ciszę i spokój?

django, 23.03.2021 16:20

Takie miejsce do rekreacji jak najbardziej sie przyda. Andrychów to na tyle bogata gmina że stać ją na takie wydatki - ja wiem że Unia daje...ale ile trzeba dorzucić z własnej kieszeni? Podniosą podatki, nie wyremontują paru ulic i budżet się zamknie. A w razie czego sie kredyt weźmie.. może jakieś andrychowskie dobra jeszcze nie są pod zastaw w banku. Ciekawi mnie jak będzie z utrzymaniem tego pod względem choćby utrzymania porządku. Mam wrażenie że problem jest posprzątać centrum miasta, niewielki park ze stawem i ostatnio np okolice MCdonalda ale jestem przekonany że tam będzie czysto i bezpiecznie.