reklama
reklama

Ukraińcy wezmą przykład z Andrychowa?

Polityka, Wiadomości, 20.05.2024 13:30, INFORMACJA PRASOWA
Delegacja z Ukrainy i USA w Andrychowie.
Ukraińcy wezmą przykład z Andrychowa?
20 maja w magistracie w Andrychowie odbędzie się wizyta studyjna przedstawicieli ukraińskich jednostek samorządów terytorialnych oraz amerykańskiego zespołu Global Communities wspierającego reformy samorządowe na Ukrainie.


Organizatorem wydarzenia jest FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji. Wizyta odbędzie się w ramach Programu DOBRE (Decentralization Offering Better Results and Efficiency), finansowanego przez Amerykańską Agencję ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID).

- Projekt wdrażany jest na Ukrainie od 2015 roku. Działania prowadzone są wielotorowo i zapewniają kompleksowe wsparcie w celu rozwoju i odbudowy Ukrainy. Głównym celem wizyty studyjnej jest poznanie najlepszych praktyk polskiego samorządu obejmujących: usługi komunalne, rozwój gospodarczy bazujący na zasobach własnych, zaangażowanie obywatelskie oraz współpracę międzynarodową i samorządową - informuje Agata Zięba z Miejskiego Ośrodka Sportu Kultury i Turystyki w Andrychowie.

W spotkaniu udział wezmą: Burmistrz Andrychowa Beata Smolec, przedstawiciele andrychowskich spółek Prezes ZGK Sp. z o.o. Zbigniew Bizoń; Prezes ZWiK Sp. z o.o. Jan Mrzygłód; Prezes AEC Sp. z o.o. Mirosław Nowak oraz dyrektor jednostki samorządowej ZOMK w Andrychowie Grzegorz Góra.

Po wizycie w urzędzie, uczestnicy projektu odwiedzą spółki AEC oraz ZWiK.
źródło: MOSKiT Andrychów
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 20.05.2024 20:52

mega wypad z Polski!!!

Jaśnie Pan, 20.05.2024 19:16

Sami wybrali Andrychów jako przykład? Czy poprzednik zgłosił miasto do tego programu ?

melisa, 20.05.2024 19:07

przerażenie w oczach BS i drugiego vice... bezcenne... palce w buzi to na wiejskim pikniku można trzymać, a nie na takim spotkaniu:( Klasa, styl, poziom.... kiedyś takie słowa były znane w urzędzie... to se ne vrati:(

mega, 20.05.2024 18:15

a może ciebie " kończynka " wy.........ć np. do Korei Płn

Koniczynka, 20.05.2024 17:50

A Ukraińców wszystkich wywalić z Polski. Dość tych ruskich w Polsce. Wypad na front!!! Kto to widział żeby Ukrainiec miał w Polsce lepsze przywileje niż Polacy. Co to PiS zrobił z Polski.

Koniczynka, 20.05.2024 17:48

Kiedy Beatka przedstawi swoje konkretne cele na pięć lat, co zrobi w każdym miesiącu????? Ludzie już mówią że dokończy inwestycje Żaka i na tym się wszystko skończy. A miało być tak pięknie.... No właśnie miało być. A ona wzięła udział w katolickiej imprezie w niedzielne popołudnie. Ludzie oczy przecierali ze zdziwienia co ona tam robi. Mogła jeszcze balonik z napisem dać proboszczowi a sobie pisowski znak przykleić na czoło!!!

Konkret, 20.05.2024 17:12

Czyli jednak lans PiS-wców, a w piątek kłamałeś.

Obserwator, 20.05.2024 16:25

Lepszy lans na Papieżu niż jego wieloletnia krytyka i niszczenie przez drugą stronę mocy

Konkret, 20.05.2024 16:18

Ty Obserwatorze stosujesz się do nauczania twojego idola, który mówił ze nikt nam nie wmówi że czarne jest czarne. Czytałem twoją wypowiedź pod relacją z dni Wadowic i urodzin papieża, gdzie ewidentne lansowanie się ludzi PiS na osobie papieża uznałeś, że PiS-wcy wcale sie nie lansowali.

Obserwator, 20.05.2024 16:17

Poczytaj , przeanalizuj , dowiedz się czy te spółki gminne mają również zadłużenie, dodaj zadłużenie gminy. Dołóż do tego kredyt/emisję papierów o wartości 15 milionów, który miał być zaciągnięty w drugiej części tego roku ? Czy tego kredytu jednak nie będzie po zmianie władzy ? Porównaj inne gminy w okolicy i wyjdzie Ci prosta kalkulacja. Regionalna Izba Obrachunkowa to nie komisja złożona z Cześka, Staszka i Tadka, tylko niezależny organ który wie co robi

Konkret, 20.05.2024 16:10

Śmiem przypuszczać, ze wybierając gminę do do zapoznania sie z dorobkiem miejskich spółek ten Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego nie dość że wiedział, to pewnie też pogłębił wiedzę i to wiedzę pozytywną na temat spółek miejskich Andrychowa. Przecież normalne jest, ze chcąc coś skopiować u siebie, to ogląda się coś fajnego, pozytywnego... a nie coś nie godne uwagi. Przecież normalne jest, ze jak ktoś chce rozwijać firmę, to podpatruje jak działa firma dobrze funkcjonująca, a nie interesuje go jak działał bankrut.

beskidmaly, 20.05.2024 16:07

Obserwator! musiałbyś ty ten wykład prowadzić. Ty chyba swój dług zaliczasz do długu gminy znawco księgowości i finansów samorządowych.

Obserwator, 20.05.2024 15:40

Chyba przyjechali posłuchać jak nie zarządzać gminą, jakby ich zagłębili w tajniki tych ostatnich lat i problemów finansowych gminy włącznie z opiniami RIO, to raczej by tą wycieczkę traktowali pod szyldem "jak nie zarządzać gminą". Ciekawe jakie kwiatki jeszcze wyjdą

beskidmaly, 20.05.2024 14:29

Nowa Pani Burmistrz doskonale wie jak to zrobic lepiej. Na razie robi kampanie wyborczą do Europejskiego Parlamentu dla kandydatów PiS, a w czasie swojej kampanii szyld partii był ukrywany przed mieszkańcami!

Konkret, 20.05.2024 14:08

Wyrazy współczucia dla krytyków burmistrza Żaka. Wszystko źle robił, a tu będą podglądać andrychowskie miejskie spółki, żeby u siebie coś podobnego wdrożyć. Z całym szacunkiem do p. Smolec, ale chyba nie powiecie, że to Ona za te 2 tygodnie swoich rządów tak ponaprawiała te miejski spółki tak źle zorganizowane przez Żaka.