reklama
reklama

Radni PiS i Kobielus 2018 podpisali porozumienie programowe

Polityka, Wiadomości, 30.10.2018 08:50, red
Radni PiS i Kobielus 2018 podpisali porozumienie programowe
Po wyborach 21 października sytuacja w nowej Radzie Miejskiej w Andrychowie jest taka: 9 radnych reprezentuje komitet urzędującego burmistrza Tomasz Żaka „Nasza Gmina Andrychów, 9 radnych reprezentuje PiS, a 3 radnych komitet „Kobielus 2018”.

Radni PiS i radni z „Kobielus 2018” właśnie się dogadali w zakresie współpracy w nowej kadencji. 12 radnych podpisało „Porozumienie Programowe dla Gminy Andrychów”. To de facto oznacza nową koalicję większościową w Radzie Miejskiej, choć w porozumieniu mowa jest o o realizacji 6 punktów programu, które łączą oba ugrupowania.

- Krok ten (podpisanie porozumienia) podyktowany został chęcią realizacji najważniejszych potrzeb Mieszkańców naszej gminy. Liczba 12 radnych oznacza, że będziemy mieli większość w nowej Radzie Miejskiej. W związku z tym pojawia się możliwość realizacji najważniejszych założeń programowych Komitetów wyborczych opozycyjnych wobec dotychczasowego sposobu rządzenia T. Żaka. Pragniemy wspólnie skutecznie działać na rzecz Mieszkańców i realnie wpływać na decyzje przyszłego Burmistrza. Zapewniamy, że jako odpowiedzialna grupa radnych będziemy współpracować z nowym burmistrzem dla rozwoju naszej Małej Ojczyzny – czytamy w komunikacie przesłanym do mamNewsa.pl

A poniżej treść porozumienia.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wszystkowiedząca, 02.11.2018 10:51

krisu78 - krytykujesz i potępiasz wszystko, to co sam robisz. Prawdą jest, że jak nie można przekonać do siebie wyborców, to należy zrobić wszystko, by zniechęcić ich do kontrkandydata ( T. Żaka ). I właśnie tak działa ekipa Pana Kubienia.

krisu78, 30.10.2018 20:31

Co by nie było było jedno jest pewne - jeśli radni z tego porozumienia programowego opozycji dzisiaj zawartego mają honor - skończyły sie czasy kiedy Żak i jego ekipa robili co chcieli. W najlpeszym razie będą musieli podzielić się władzą, w najgorszym dla nich stracą ją na rzecz andrychowian. Od rana w komentarzach widać jak to boli niektórych. to ze nagle ze strony Żaka pojawiają sie nowe nicki które desperacko atakują kobielusa, kubienia i radnych z tego porozumienia programowego najlepszy dowód że zmienia się na lepsze.

kamila86, 30.10.2018 20:12

Jakby kogoś z nas andrychowian obchodził bardziej szyld partyjny niż to czy jest żłobek i opieka nocna. To z polityką nie ma nic wspólnego chyba że komuś nawet takie porozumienie zagraża a raczej jego stołkowi i interesom co widać w komentarzach niżej.

kamila86, 30.10.2018 20:09

nawet nie wiecie jaka panika w pewnym miejscu po tym porozumieniu. Wszystkie ręce na pokład, nowe nicki które mają anonimowo niszczyć tych co je podpisali. Plus próby przeciągnięcia radnych z tego porozumienia na "właściwą" stronę.

annap, 30.10.2018 20:00

Po co to porozumienie? Panie Macieju Kobielus, gdyby moja rodzina wiedziała, że będzie Pan się bratał z Pis-em, to w życiu nie oddalibyśmy głosów na Pana. To porażka jakaś!! A poza tym o jakiej większości mowa? Proszę brać pod uwagę, że Pan Żak miał większe poparcie niż Panowie Kobielus i Kubień razem. Więc proszę nie mówić, że to co przegłosuje Kobielus i Kubień to "głos" większości mieszkańców. We wszystkich decyzjach radni powinni być obiektywni, a nie kierować się opcją polityczną i jakimiś "porozumieniami" Chodzi przecież o dobro ogółu mieszkańców gminy.Proszę pamiętać do czego mandat radnego zobowiązuje.

Gmina2, 30.10.2018 19:02

@nicki1 Marzyć zawsze możesz. Już widzę jak taki np Pan Radny Guzdek idzie na lekcje do Romka albo Władka jak się burmistrzowi przymilać. Straciliście wszystko Radę Miejską Rząd powiat województwo, a na koniec 4 listopada przegracie wybory na burmistrza.

nick1, 30.10.2018 18:32

Nie ma się czym denerwować i nabijać wejść temu tematowi. Stawiam że do piatku połowa z tych co podpisali to śmieszne porozumienie przeprosi Pana Burmistrza i będzie przymilać się żeby dostać jakikolwiek stołek w radzie gminy. Pan Burmistrz Żak będzie spokojnie realizował przez następne 10 lat swój program a Kubień, Studniarzowa i Kobielus będą sie bezradnie przyglądać aż za 5 lat znikną ze sceny politycznej Andrychowa na dobre - buhahahahaha

leon, 30.10.2018 18:24

3. To Pan Burmistrz Tomasz Żak będzie sobie dobierał współpracowników w urzędzie i Radzie Miasta. Chcecie nazywajcie to "korytem" a i tak niczego nie zmienicie. Wielu radnych już to zrozumiało i czeka ich nagroda. Ci którzy nie zrozumieli mają szansę przeprosić ale szybko!!!!!!!!!!!! Reszta - będzie robić za ogony

leon, 30.10.2018 18:23

1. Radni którzy to podpisali muszą liczyć się z konsekwencjami jeśli nie przeproszą i nie wycofają się 2. I 200 takich porozumień programowych zawierajcie i tak o tym co dzieje się w gminie jeszcze przez 10 lat będzie decydował Pan Burmistrz Tomasz Żak!

marcinmad, 30.10.2018 18:18

Cieszę że że andrychowienie w końcu podnoszą głowę i nie zachowują się jakby sądzili że żeby oddychać trzeba zgody np. takiego Żaka. Może w końcu będziemy mieli odważnych radnych. Niezależnie od tego kto wygra II turę.

marcinmad, 30.10.2018 18:16

na serio - żeby podpisać to porozumienie Żak musiał by przyznać że kłamał w kilku sprawach (żłobka i opieki nocnej). Ale jeśli to zrobi optuję żeby go do tego porozumienia dopuścić.

marcinmad, 30.10.2018 18:13

madzia za "prost"a jesteś. jeszcze nie wiesz że dla zakolandii przy "korycie" moze być i nawet 18 lat tylko Żak i ci których on dobierze do "koryta" (to określenie klakierów zakolandii). do tego o tym jak ma wyglądać gmina ma prawo decydować tylko on i cI których znowu określenei zakoLandii on dobierze do "koryta". Zechce Żak przywrócić opiekę nocną - będzie, nie zechce - niech andrychowianie nawet nie próbują. żłobek - to samo - jak sie zeche Żakowi będzie, jak się nie zechce - nie będzie.

beskidmaly, 30.10.2018 18:10

A dlaczego Kobielus i Kubien nie zapytali radnych Burmistrza czy nie chcą również podpisac porozumienia - nie zapytali dlatego bo oni juz podzielili przyszla Rade Gminy na "MY i ONI" i będą blokować wszystkie wnioski radnych Zaka bo to oni maja panaceum na rządzenie i tylko oni sa madrzy a pozostali to głupcy i nic nie wiedza i nic nie umieja.

kriisu78, 30.10.2018 17:53

Madzia - bardzo jesteś nieskomplikowana (ze wzgledu na moją wrodzoną kulturę osobistą, nie użyję słowa :prosta"). Poza tym w poprzednim moim poście miało by "w gminie " a nie "w gamie".

",,**,,", 30.10.2018 17:33

Pamietajcie wszyscy radni, dzialajcie dla dobra calej Gminy i Mieszkancow... a te porozumienia sa po prostu dziecinne!!! Jak doslownie dzieci w przedszkolu... juz dzielicie,juz uklady... konkrety a nie puste slowa. Moze siekiery do reku i pozabijajcie się... wiecej pokory i szacunku dla blizniego... masz w klapie naszywke pis,za plecami kler to skad w Tobie tyle pogardy dla bliźniego panie kubien???

",,**,,", 30.10.2018 17:27

budyn77@ czyli kobielusie nerwy ci puscily przegrales nawet z kubieniem na burmistrza, sciagnij juz te swoje bilbordy z fałszywą twarza.

madzia, 30.10.2018 17:06

A andrychowianami z tego porozumienia o żłobku i opiece nocnej. Widać co kogo interesuje.

madzia, 30.10.2018 17:06

Strasznie dużo członkowie zakolandii mówią tu o stołkach i "korycie". Jakby ten temat był im bardzo bliski....

kriisu78, 30.10.2018 16:37

He, he. Porozumienie , które wszyscy będą mieli głęboko w d..... Moim zdaniem po prostu chodzi wam o koryto, że "mokra włoszka" będzie wiceburmitrzem a któreś z jego radnych przewodniczącym lub wice rady. A ja , podobnie jak każdy mądry w gamie, pójdę oddać głos na Żaka , bo ani nie jestem ślepy ani głuchy ani głupi. Żak to wygra bez problemu. I wtedy zobaczymy, co będzie z realizacją zadań przez podpisujacych to porozumienie. Rozmawiałem przed chwilą że znajomymi, którzy głosowali na Kobielusa, bo uważali go za antypartyjnego i przeciwnika PiS. Jak się dowiedzieli, że brata się z PiSem, to się po prostu wqrzyli. Panie Kobielus, ma pan przerabane.

budyn77, 30.10.2018 16:04

@Bobek - tę-paku - "ryja" to ty masz, kadencja RM trwa 5 lat. Udrożnij sobie mózg nocnikiem...

Bobek, 30.10.2018 15:24

1.Pamiętajcie, że klapki nosimy na nogach nie na oczach. 2. Udrożnić można każdą drogę - Tkacką, Brzezińską , Krakowską lub wszystkie na raz. 3. Nocny i świąteczny POZ - tzw. Nocnik jest cały czas dostępny dla mieszkańców gminy. Zgodnie z ustawą. Inaczej, mniej wygodnie ale jest. Hasła "klubu przegranych" są szlachetne ale nie precyzyjne. Trzymajcie ich za ryje i sprawdźcie za 4 lata czy chodziło o Tkacką czy Krakowską... Pozdrawiam Andrychowian od Kęcan.

agares, 30.10.2018 15:18

już wyobrażam sobie obrady!! 11-stu będzie prowadzić rozmowy a ten 12-sty pojedzie z karteczki....Naprawdę się porozumiecie(dogadacie się???) oj czarno to widzę. niezły bajzel się szykuje. gmina na papier nie zarobi!!

agares, 30.10.2018 14:57

jeszcze ci mało wstydu kobielusie!!! mącisz i mącisz i straszysz i kombinujesz ale grzybianki z tego nie ugotujesz ( jeżeli tak to sam się otrujesz). pozdrawia cię afryka dzika !!!! bierz się za szpachlowanie karetek!!! Niedziela jest Nasza!!! ŻAK NA TAK.

beskidmaly, 30.10.2018 12:45

Pani Madziu niedługo Pani napisze ze burmistrz Zak nie chciał nocnej opieki lekarskiej dla mieszkancow - przeciwnie zrobil wszystko aby ta opieka byla. Zobaczymy w jaki sposób to zrobi koalicja bo te 6 punktów będzie skrzętnie odnotowane. Utworzenie zlobka problemem nie jest tylko ze potrzeby nie ma bo n ikt nie posyla dzieci do zlobka w tak młodym wieku o jakim mowi ustawa o zlobkach. Rozbudowa wodociagow: jest zrobiony projekt wodociągu na Brzezince i będzie robiony (tylko nie poczytajcie ze to wasza zasluga). Udroznienie miasta : droga od ronda przy Kauflandzie do Tkackiej. ul. Fabryczna. lacznik od Zwirki i Wigury do Fabrycznej i jeszcze kilka rozwiazan których w tej chwili nie pamiętam. Utworzenie budżetu obywatelskiego - popieram. Zobaczymy co wymyślicie nowego poza tym ci już będzie robione ,bo jeden z kalicjantow będzie kupowal "korytka" drugi wie jak skutecznie wybudowac obwodnice. Acha jeszcze Dom dla seniorow w Roczynach jest już lokalizacja i będzie budowany wiec koalicja ma jeden punkt który nie jest realizowany i chyba dla tego jednego punktu spisali ten cyrograf.

Rzycan, 30.10.2018 12:42

@madzia, napij się melisy, kto jak kto ale to Burmistrz Żak dba o nas i nasz rozwój, i Sam mówił że jeśli będzie taka potrzeba to ani chwili się nie będzie zastanawiać i taki żłobek powstanie. A Pani koalicjanci się ośmieszyli... Pokazali co jest ważne dla nich... Partyjniactwo i układy... Dlatego 1000 głosów na Burmistrza Żaka. Panowie więcej człowieczeństwa, nauczcie się tego od Burmistrza Żaka.

madzia, 30.10.2018 12:09

Andrychowianie działają ponad podziałami w sprawie żłobków i opieki nocnej a tzw. zakolandii opluwa ich i wymyśla kłamstwa. Nienawiść bo chcą opieki nocnej? Desperacja i chamstwo to co reprezentuje sobą tzw. zakolandia. Niech lepiej może namówią pana Żaka żeby wycofał się z niektórych swoich słów i poprosił o możliwość przyłączenia się do tego porozumienia??? Tak będzie lepiej także dla pana Żaka moim zdaniem

wszystkowiedząca, 30.10.2018 11:39

DO krisu78 - jako Klakier Żakolandii domagam się wyjaśnienia o jakich atakach i kłamstwach Pan pisze ?

berni, 30.10.2018 11:31

Ile ładnych słów, a za tym wszystkim tak naprawdę jedno: nienawiść do Żaka - jedyne spoiwo tego egzotycznego "małżeństwa".

krisu78, 30.10.2018 11:15

Tym bardziej cieszę się że ludzie związani z Kobielusem i Kubieniem porozumieli się w sprawach bardzo ważnych dla mieszkańców które nie mają nic wspólnego z polityką. Bo chyba tylko dla zakolandii żłobek i opieka nocna to sprawa polityczna. Wstyd dla zakolandii ale nic to. Niech andrychowianie robią swoje. Może kiedyś pan Tomasz poprosi czy może wejść w to porozumienie??

zdzislaw, 30.10.2018 11:12

Przesądzone to są wybory do Rady Miejskiej, w której Żak ma mniejszość.

krisu78, 30.10.2018 11:11

3 krotny start Żaka z list PO mam wrażenie nie dał nic gminie i nic nie dał jemu. Tak samo jego stanie z kartką z poparciem dla Komorowskiego na placu Mickiewicza.

Rzycan, 30.10.2018 10:57

Wybory są już przesadzone i tu niema dyskusji. Żak na TAK. Zobaczymy czy "partyjniacwo" będzie służyć Gminie czy Partii.

Jan.bak, 30.10.2018 10:43

Jeszcze może być różnie w tej 2 turze wyborów. Lepiej mieć burmistrza z większością w radzie z większością w powiecie i w sejmiku. Sprawy będą dużo krótsze dla Andrychowa.

gregory, 30.10.2018 10:38

żeby Żak mógł przyłączyć się do tego porozumienia w mojej ocenie musiałby publicznie wycofać się z kilku wypowiedzi które też padły publicznie z jego ust. Ale jeśli to zrobi ok. Dla zakoalndii wstyd że tak ich denerwuje jak andrychowianie pokazują że mimo różnic potrafią działać dla dobra wspólnego i zgody Żaka do tego nie potrzebują. Ciekaw ile jadu tzw klakierzy zakolandii wyleją na Kubienia, Kobielusa innych z tego porozumienia i ile plot o nich puszczą?

Rzycan, 30.10.2018 10:38

@krisu78, to może wytłumacz po co to porozumienie? Pan Kobielus 8 lat był bierny w radzie, aż się dziwię że Pan Kubień nie ma swojego zdania i daje się tak łatwo manipulować. Chyba bez porozumienia można dbać o Gminę i Mieszkańców? Każdy ma słów głos w Radzie więc po co porozumienie? Tylko po to żeby "uprawiać politykę". Zrozumcie Panowie że macie działać dla dobra Społeczeństwa a nie tworzyć układów.

krisu78, 30.10.2018 10:31

Wstyd dla zakolandii że zamiast zacząć namawiać Żaka do przyłączenia się do porozumienia Kubienia, Kobielusa i innych woli kłamać i atakować.

krisu78, 30.10.2018 10:30

Kobielus i w ogóle ci radni nie robią polityki tylko chcą wspólnie ponad podziałami rozwiązać problemy jakie delikatnie mówiąc za Żaka nie zostały rozwiązane. Polityka to niestety domena zakolandii która tym woli zajmować się. Plus atakiem na każdego kto zamiast polityką chce zająć się nierozwiązanymi przez 8 lat rządów Żaka problemami mieszkańców.

Rzycan, 30.10.2018 10:26

Panie Kobielus, jeszcze nic Pan nie zrobił dla Gminy, nie zaczął Pan być nowym radnym a już Pan kombinuje. Taki ludzi nie trzeba naprawdę w Andrychowie, tu trzeba pracować i patrzyć na dobro Mieszkańców a nie tworzyć chora Politykę... Pan tego chyba nigdy nie zrozumie???

madzia, 30.10.2018 10:23

Zamiast kompromitować pana Żaka i udawać że nie bylo jego wypowiedzi w sprawie nocnej opieki i żłobka niech może środowisko z nim związane namówi pana Żaka żeby przyłączył się do tego porozumienia radnych od Pana Kobielusa i pana Kubienia.

madzia, 30.10.2018 10:20

Szczególnie tych związanych ze żłobkami i opieką nocną? Taa, teraz klakierzy zakolandii będą udawać że pan Zak nie powiedział tego co powiedział i jest nagranie w obu przypadkach więc nie wyprze sie? Chyba że o burmistrza Kubienia im chodzi?

abcabc, 30.10.2018 10:18

to w takim razie burmistrz ma poparcie wszystkich radnych co do realizacji jego planów

`, 30.10.2018 10:05

"ponieważ to mieszkańcy są najważniejsi" ..... OJ to się pewnie Klakierni nie spodoba i wyleje się fala hejtu :-0