reklama
reklama

Kandydatka na radną: "Czas na przewietrzenie urzędu, czas na zmiany"

Polityka, Wiadomości, 26.03.2024 18:23,
Kolejna rozmowa przed wyborami samorządowymi w Andrychowie.
Kandydatka na radną:
Tym razem naszym gościem jest kandydatka na radną Agnieszka Perończyk-Adamek.

Kilkanaście lat temu przez pewien czas była wiceburmistrzem Andrychowa, dziś kandyduje z opozycyjnego do burmistrza Tomasza Żaka - Komitetu Wyborczego Wyborców Beaty Smolec. Jak ocenia to, co dzieje się w mieście w ostatnich latach, co chciałaby zmienić, gdyby została radną. Te i wiele więcej pytań w naszej rozmowie.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Feel Free, 30.03.2024 00:28

@NAJLEPSZA ZMIANA - Nie wiem ile zrobiła dla mieszkańców pani Szypuła, nie chwaliła się tym publicznie, w przeciwieństwie do "Tomka 50 Samochwał". Ale wiem, że najgorszym kandydatem na wójta jest właśnie pan Tomasz Żak. I pisze o tym sam na swoich banerach wyborczych, jego prawdziwe zamiary wychodzą tam mimowolnie na jaw; tam wymienia swoje priorytety, a kolejność nie jest przypadkowa: #ENERGIA – teraz już nikt z Mieszkańców nie ma wątpliwości, że chodzi oczywiście o Spółkę ENERGIA Andrychów, która niestety już istnieje i od 23 września 2023 zatrudnia szwagra, i ma zbudować być może instalację do pirolizy, być może jeszcze ordynarniejszą spalarnię śmieci, dla zdrowia ludzi żadna różnica. Spółka Energia Andrychów ma na dzień 28 marca 2024, jak widać już tyle do ukrycia, że jej prezes odmawia udzielenia informacji radnym, co miał obowiązek zrobić. Radnym którzy, nie boją się Żaka, a mają obowiązek i podstawy prawne w imieniu nas wszystkich nadzorować miejskie spółki. Zwłaszcza takie, które nic nie robią, poza wypłacaniem sowitych wynagrodzeń prezesom i zarządowi i dążą do prażenia w Andrychowie 17 tysięcy ton śmieci rocznie dla swojego zysku, bez referendum. #DOŚWIADCZENIE – chodzi oczywiście o doświadczenie w takim wpływaniu na radnych, aby głosowali na tak, za wszystkim co podsunie im w projektach wójt, najlepiej bez dyskusji na wniosek jednej radnej, i bez czytania uchwał, jak było ze studium zagospodarowania przestrzennego. #ROZWÓJ – chodzi o dalszy rozwój sektora bankowego, który już obecnie zarabia na nas co najmniej 6 milionów rocznie i o rozwój kolejnych beneficjentów, którzy wykupią już wkrótce kolejne miejskie obligacje, na których zgodę uzyskał od swoich radnych pan Tomasz Żak. Czy też może o rozwój „szwagra” ? tego jasno na banerach nie napisano, więc nie wiemy na 100%, żadna opcja nie jest dla Andrychowa dobra... 3 x NIE DLA ciągu dalszego zabójczych dla Gminy Andrychów planów Tomasza ŻAKA i KLIKI pod nazwą "Nasza Gmina Andrychów".

NAJLEPSZA ZMIANA !!!, 29.03.2024 22:49

Pani Ewelina miała pod sobą 42 jednostki samorządowe w tym Andrychów. Pani Ewelina dla mieszkańców naszego miasta zrobiła przez ten czas bardzo wiele. Pomagała zwykłym ludziom na codzień. Pisała pisma do ZUS o przyznanie rent, załatwiała łóżka rehabilitacyjne za każdym razem gdy w Andrychowie był kryzys np. Energetyczny brała czynny udział w negocjacjach na rzecz mieszkańców Andrychowa. Te 16 lat to wspaniałe doświadczę ie dla Pani Eweliny w kontakcie z mieszkańcami ich ludzkimi problemami. Jest bardzo wiele osób, które podpisałyby się dwoma rękami pod tymi słowami.

cath, 29.03.2024 12:48

Jaka nowa jak to dyrektorka biura poselskiego byłego już posla Polaka słynącego z nic nie robienia -przykład idzie z góry .Andrychow tylko na tym może stracić….

NAJLEPSZA ZMIANA !!!, 28.03.2024 23:54

Musi w Andrychowie wejść nowa energia bez konfliktów czy układów jedyna nadzieja w Pani Ewelinie Szypuła!!!

Feel Free, 27.03.2024 12:57

@Zakolog - dla potrzeb wszystkich Polek i Polaków wystarczyłby przed wyborami samorządowym w całej Polsce nawet prostszy, ale wymagający czasu test. 1. ile już razy ten kandydat złożył mi do tej pory obietnice bez pokrycia ? 2. ile razy ten kandydat zmienił partię, lub komitet wyborczy ? 3. ilu szwagrów kandydat wypromował w jakichkolwiek firmach, urzędach, na stanowiskach w gminie ? 4. ile razy kandydat oszukał swoich wyborców przechodząc ze strony OBYWATEL, na stronę WŁADZA ( nie chodzi tylko o Rzadka i Magierę) ? 5. w ilu zarządach spółek już zasiada ? Jeszcze ważniejsze byłoby się zastanowić przed głosowaniem na burmistrza jaki ON przeprowadza test dla swoich potencjalnych radnych... Czy zadaje sobie pytanie nad każdą kandydaturą: "czy ten człowiek będzie działał z oddaniem dla dobra WSZYSTKICH Mieszkańców, potrafi czytać, myśleć, współpracować z innymi ludźmi?, czy jak będę robić coś niewłaściwego powie mi to prosto w oczy?" Czy też zadają pytania rodzaju: "czy ten człowiek będzie głosował zawsze jak JA chcę? czy będzie ślepoposłuszny, czy da się go zastraszyć, zauroczyć, przekupić? czy jak każę mu obciąć sobie palec to odetnie nawet jak będzie to jego palec ?". Powinniśmy ocenić, który kandydat jest faktycznie za demokracją, a który chce autokracji pod płaszczykiem udawanej demokracji, a jego prawdziwym marzeniem jest spotykać się w pałacu z innymi władcami, żeby się czymś pochwalić. A przede wszystkim głosujmy na uczciwych ludzi, którzy faktycznie wiążą losy swoje i swoich rodzin z tym miastem. Głosujmy na ludzi, którzy nie będą się bali się powiedzieć prawdy, nawet jeśli jest ona nie na rękę burmistrzowi; i nie będą się bali przeciwstawić przyszłemu burmistrzowi -kto by nim nie był- jeśli będzie działał wbrew interesowi społeczeństwa. Nie głosujmy na splamionych historycznie i zaprzeczających historycznym faktom, na ludzi, którzy nigdy nie przyznają się do błędu, nie głosujmy na szukających łatwego zarobku za milczenie na sesjach. Nie głosujmy na przyznających sobie przywileje za dzieła zniszczenia szkół i firm.

Zakolog, 27.03.2024 10:51

Test szwagra – test projekcyjny, polegający na sprawdzeniu cech osobowości, wartości, postaw, mechanizmów obronnych, kompleksów, traum. Zastosowanie do oceny kandydatów na radnych, ich przydatności do pełnienia ważnych funkcji społecznych i zdolności kreacyjnych. Przebieg badania polega na obserwacji poszczególnych kandydatów, ich stosunku do wskazanego w badaniu problemu i podjętych prób jego rozwiązania lub opisania. Standaryzowane wyniki testu dla tej grupy badanej zawierają się w przedziale 80 do 20 – gdzie 80% ze strachu w ogóle nie przystępuje do testu, 20% przynajmniej próbuje podać się badaniu, w różnym zakresie.

Feel Free, 27.03.2024 09:23

Mam wrażenie, że Pani kandydatka nie zdaje sobie do końca sprawy, jak wyglądało realnie zarządzanie gminą w ostatnich dwóch kadencjach. I nie docenia możliwości władzy wykonawczej, która w obowiązującym stanie prawnym jest realnie większa niż radnych. Radni mają bezpośredni wpływ tylko na część spraw gminnych. I to tylko wówczas gdy potrafią działać RAZEM dla dobra Mieszkańców, a nie prowadzić wojnę wyznawcy vs antywyznawcy wójta. Z bezrozumną przewagą 11 vs 10 głosów. Jeśli większość głosuje tak jak chce wójt, a nie w zgodzie z rozumem i interesem wszystkich Mieszkańców to tragedia gotowa. Mamy wizje, wizualizacje, certyfikaty, długi, zamkniętą szkołę itd. a leżą podstawowe rzeczy, o których akurat kandydatka sensownie mówi. Ma pani dobre pomysły dla młodzieży. Ratunkiem dla Andrychowa jest przede wszystkim wymiana wójta i WSZYSTKICH powiązanych z nim osób, od Wasztyla rozpoczynając. Chyba Pani nie wyciągnęła wniosków z czasu kiedy była zastępcą Żaka, lub utknęła w tamtej rzeczywistości, nie śledząc dalszego ciągu tej historii. Kolejna kandydatka udająca, że nie istnieje temat instalacji do termicznego przetwarzania odpadów za 190 milionów, i że nie istnieje temat referendum w tym temacie. I że, nie istnieje temat „szwagra” Żaka. Dużo idealizmu, ale oderwanego od obecnych realiów panujących w Żakolandii i z pominięciem sposobu podania realnych rozwiązań ważnych problemów gminy. Ładne obietnice, których jednak nie uda się zrealizować bez wywalenia Żaka z miasta i wymiany wszystkich radnych go popierających, którzy będą próbowali nadal konserwować zastygły układ na różne sposoby. Na koniec bardzo ładne, pobożne życzenia odnośnie nowych radnych, oby się spełniły: „...myślę, że po wyborach zasiadając w radzie podejmą dyskusję merytoryczną i nieważne z jakich są komitetów, po wyborach nie będzie to ważne mam nadzieję dla nich … będzie dla nich najważniejsze dobro Mieszkańców…”. Dopóki będzie rządził Żak, nie jest to możliwe, proszę przeanalizować ostatnie dwie kadencje i skuteczność w „pozyskiwaniu” radnych z innych ugrupowań w celu uzyskania większości głosów.

Feel Free, 27.03.2024 08:54

@tomekx - "dobry" jesteś, w jednym zdaniu podałeś zgrabną definicję quasi-sekty oraz przyczynę problemów Mieszkańców Andrychowa. Twoim zdaniem "Tylko Tomasz Żak ocali Andrychów" xD - masz na myśli 120 baniek długu, zagrożenie płynności finansowej sygnalizowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową i spalarnię śmieci ze szwagrem w zarządzie bez zgody Obywateli !? "wiernych mu radnych" - i to jest DRAMAT, bo radni to mają reprezentować interesy swoich wyborców i być wierni ślubowaniu, które przed nami złożyli. A przede wszystkim powinni myśleć, a nie wiernie wyznawać Zadłużyciela, i głosować bez słów, jak im każe Tomko-Mirko-Roman, bo rada ma być ciałem demokratycznym i rozumnym, a nie ugrupowaniem o charakterze niemal parareligijnym lub osób połączonych wspólnym interesem lub strachem przed przeciwstawieniem się wójtowi. Radni, którzy NIE WIEDZIELI PRZEZ ROK, ŻE PRZEGŁOSOWALI DZIAŁKĘ W STUDIUM POD SPALARNIĘ ŚMIECI, i dali się podejść burmistrzowi, i nie czytali projektów uchwał... oni powinni być WSZYSCY pozbawieni przez swoich wyborców funkcji radnego.

beskidmaly, 27.03.2024 06:36

Pani kandydatko na radną. W wywiadzie pani stwierdziła że przyszedł czas na przewietrzenie urzędu. Ten urząd jest po pani wietrzony przez kilkanaście lat ,więc wstrzymajmy się z nowym wietrzeniem bo tamto jeszcze nie zostało zakończone.

Obserwator, 27.03.2024 01:26

Pomyślmy na kogo zagłosujemy , czy ten kandydat będzie wierny naszym ideałom i ich nie zdradzi. Radny Rzadek i Magiera już wyborców zdradzili przechodząc od Kobielusa do Żaka, pamiętajmy o tym mając w ręku kartę do głosowania

tomekx, 27.03.2024 00:51

Tylko Tomasz Żak i wierni mu radni.Musicie to wygrać,walczcie do samego końca tak jak dzisiaj reprezentacja Polski a będzie sukces

zużyty zdzisek, 27.03.2024 00:12

Ty Tomekx. Ty żeś się pisząc to prawie pobeczał. Kurde. Wierni mu radni. Jak Ci rycerze co mają zakute łby przyłbicą. Po 7 kwietnia przygotuj dużo rolek papieru(toaletowego) i stoperan.

Katarzyna, 26.03.2024 23:57

Czy radny Wiesław z domu Mikołajek chodzi na spotkania z serii "Czuje nie hejtuje" jego kandydatki Eweliny? Nie widziałam go na zdjęciach, powinien tam stać w pierwszym rzędzie i się nawracać

tomekx, 26.03.2024 23:33

Tylko Tomasz Żak ocali Andrychów.Głosujmy na niego i wiernych mu radnych

Feel Free, 26.03.2024 23:27

"Na wybory iść tłumnie i zmienić władzę. Inaczej pójdzie żakolandia z rodzinami i będziemy tkwić w tej beznadziejności nadal" [Obserwator, 26.03.2024 19:09]

Możetakmozenie , 26.03.2024 23:15

@ashley przecież pisze jak byk, ze była wiec co ukrywa?? Ślepota z Twojej strony czy ignorancja?

Ashley, 26.03.2024 22:32

Pani kandydatko na radną, dlaczego pani ukrywa, że była pani wiceburmistrzem u pana Tomasza Żaka? Enigmatycznie mówi pani, że pracowała w Urzędzie. Wstydzi się pani tego co pani robiła gdy była pani u władzy? No chyba tak! Bo jest się czego wstydzić! I pani ma czelność mówić, że pani walczyła o szkołę nr 3 ???Radni z opozycji według pani nic nie zrobili w tej sprawie? A o rodzicach którzy bronili szkoły ze wszystkich sił dla dobra swoich dzieci pani nawet nie wspomina? Wstyd! Po prostu wstyd! Uchroń nas Panie Boże od takich radnych jak pani.

Skalpel, 26.03.2024 21:54

Wielu znajomych którzy pomagali Tomkowi w 2010 zostać burmistrzem teraz tego żałuje . Co poszło nie tak?

melisa, 26.03.2024 21:09

@czas na zmianę @slone jezioro to Pani? To naprawdę pani. Wszyscy to mówili, a trudno było uwierzyć. Słowa klucze zdradziły! Co wart teraz ten wywiad, kiedy się już czytało te wszystkie komentarze.

Zakolog, 26.03.2024 20:43

Pani kandydatko Agnieszko, zmian społecznych nie da się dokonać przy pomocy „Utopi” Tomasza More, tylko jak uczy historia raczej potrzebna jest do tego „Rewolucja Kulturalna” Mao Zedonga. Co w naszych skromnych warunkach oznacza – wszyscy won, zostają tylko Kubień, Studniarz, Mikołajek i Powroźnik. Niestety Pani kolega z listy wyborczej Maciuś Kobielus musiałby w pierwszym szeregu opuścić przestrzeń społeczną. A dla reszty zostaje tak zwany „test szwagra”, kto do dnia wyborów sprawdzi i ujawni cały kontekst zatrudnienia pana Karasia, ten może przejść dalej.

Bento_A.A., 26.03.2024 20:36

https://www.mamnewsa.pl/magazyn/w-magistracie-w-andrychowie-wreczono-stypendia

Obserwator, 26.03.2024 20:09

Na wybory iść tłumnie i zmienić władzę. Inaczej pójdzie żakolandia z rodzinami i będziemy tkwić w tej beznadziejności nadal

Zefko, 26.03.2024 19:44

Olać całe wybory, to niczego na dobre nie zmieni.

Łowca Dziewic, 26.03.2024 19:32

Rączka do góry głowa w dól i głosowanie na tak za wszystkimi pomysłami wodza

Łowca Dziewic, 26.03.2024 19:29

Dokładnie , radny też ma dużo do powiedzenia. Dlatego trzeba zmienić radnych którzy głosowali jakby swojego zdania nie mieli. Mam na myśli głównie radnych od Żaka

Łowca Dziewic, 26.03.2024 19:27

https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/gmina-andrychow-moze-znalezc-sie-pod-kreska-bo-juz-balansuje-na-krawedzi