reklama
reklama

Andrychów dostał najmniej, bo... o tyle się starał

Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 31.05.2022 17:40, DK
Czy w mieście nie potrzeba więcej pieniędzy na inwestycje?
Andrychów dostał najmniej, bo... o tyle się starał

Wśród czytelników pojawiają się głosy, iż Andrychów przez partię rządzącą jest chyba nielubiany ponieważ dostał „tylko” 4,7 mln złotych na inwestycje z programu Polski Ład. Inne, mniejsze gminy otrzymały nawet ponad 10 milionów.


Okazuje się, że Andrychów otrzymał dotację w kwocie niemal 5 milionów złotych ponieważ... urzędnicy złożyli tylko jeden wniosek - na taką właśnie kwotę. Czy w mieście nie potrzeba więcej pieniędzy na inwestycje?

- To nie tak. Złożyliśmy co prawda wniosek na 5 milionów na inwestycje w infrastrukturę drogową kilku miejscowości w gminie, jednakowoż złożyliśmy również wnioski do innych programów i czekamy obecnie na ich rozstrzygnięcie. Dodatkowo należy pamiętać, że inwestycja Starostwa Powiatowego w projekt na osiedlu Lenartowicza (remont ulicy), jest naszym sukcesem ponieważ projekt był stworzony przez nas. To tak, jak byśmy dostali dodatkowe 10 milionów. Aktualnie czekamy na rozstrzygnięcie wniosków na inwestycję w termomodernizację SP 5 w Andrychowie oraz II etap rewitalizacji Olszyn. Liczę na to, że dostaniemy tą dotację i że poseł Marek Polak będzie nas wspierał tak mocno jak do tej pory – mówi burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

A co na to partia rządząca?

- Z czego wynika, że Andrychów dostał taką kwotę? Każda gmina, która chciała składała wnioski na ważne inwestycje. Andrychów otrzymał adekwatną do wniosków kwotę. Wielokrotnie rozmawiałem z burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem i wspólnie ustalamy pewne aspekty. Wspieram nasz region nie tylko dlatego, że stąd pochodzę. Wspieram ponieważ jest to mój obowiązek. Staram się, żeby gmina Andrychów z każdym dniem była piękniejsza a jeżeli chodzi o inne gminy i dotacje - to organy kompetentne dzieliły pieniądze i takie rozstrzygnięcia z pokorą trzeba przyjąć - mówi pochodzący z Andrychowa Marek Polak (PiS).

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 01.06.2022 07:36

@mamNewsa - mam prośbę i propozycję, porozmawiajcie Państwo proszę z posłem Polakiem na temat spalarni śmieci w Andrychowie. Myślę, że Mieszkańcy bardzo chętnie posłuchają co ma do powiedzenia w tym temacie wybrany przez nich poseł. Jakimi perłami własnych przemyśleń na temat dobra gminy, które "z pokorą trzeba przyjąć" w imię jakiegoś zapewne wyższego dobra uraczy nas w wywiadzie?

FeelFree, 01.06.2022 07:33

! STOP BUDOWIE SPALARNI ŚMIECI W ANDRYCHOWIE ! W tym też bierze udział poseł Polak?

oshin22, 01.06.2022 06:14

Nie rozumiecie "ideologii" naszego Żaczka ;-) Oni nie idą na łatwiznę i składają wnioski TAM gdzie najtrudniej :) Tam gdzie można naprawdę dostać pieniądze na rzeczy potrzebne (infrastruktura, drogi) to nie chcą bo to za łatwo. Lepiej budować spalarnie. NIE GŁOSUJ(CI)E NA ŻAKA !

Archanioł Michał, 31.05.2022 23:16

Sytuacja na lini MP vs Zdzisław staje się oczywista.

mega-fon, 31.05.2022 22:39

Staram się, M. Polak, to jakiś żart, wybory na tapecie, ludzie, obcieli dotacje, teraz jakieś łady, albo bezłady, aby skłócić ludzi, na pomoc Ukraińcom nic nie dali, a teraz mówią, że koniec z pomaganiem, coś z tego kumacie?

Kola, 31.05.2022 21:03

Platfusy wam pomogą w inwestycjach

Edward, 31.05.2022 20:22

Zmieniłeś poglądy ?

tomekx, 31.05.2022 19:37

Brawo PIS