reklama

Złodziejski wypad z Andrychowa do Wadowic

Na sygnale, Wiadomości, 26.09.2023 10:31,
Wadowiccy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Andrychów podejrzanego o kradzież i usiłowanie kradzieży ubrań ze sklepów na terenie Wadowic.
Złodziejski wypad z Andrychowa do Wadowic
Kilka dni temu dyżurny wadowickiej komendy został poinformowany o kradzieży, do której miało dojść w jednym ze sklepów odzieżowych na terenie miasta. Skierowani na miejsce policjanci pionu prewencji potwierdzili zgłoszenie, ustalając jednocześnie, że do sklepu wbiegł mężczyzna zabierając pięć par spodni dżinsowych o łącznej wartości ponad 770 złotych, po czym zaczął uciekać, a wraz z nim dwaj mężczyźni, którzy przebywali w rejonie sklepu.

W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań cała trójka została zatrzymana w rejonie skrzyżowania ulic Lwowskiej i Legionów.

- Najmłodszy z mężczyzn, 26-letni mieszkaniec gminy Andrychów, miał przy sobie spodnie pochodzące z przestępstwa. W wyniku dalszych czynności kryminalni ustalili, że 26-latek ma również przy sobie bluzkę damską niebędącą jego własnością. Jak się okazało mężczyzna ukradł ją chwilę wcześniej z manekina znajdującego się przed innym sklepem na terenie Wadowic. Jej wartość wyceniona została na kwotę ponad 140 złotych. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna, w tym samym dniu, dopuścił się usiłowania kradzieży rozbójniczej w innej placówce handlowej na terenie miasta - informuje st. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.


Jak wynikało z ustaleń, grożąc właścicielce sklepu, usiłował ukraść kurtkę wartą ponad 160 złotych, lecz z uwagi na interwencje osób postronnych nie osiągnął zamierzonego celu. Skradziona odzież została odzyskana i wróciła do właścicieli.

Pozostali dwaj mężczyźni, mieszkańcy powiatu wadowickiego, zostali przesłuchani w charakterze świadka i po zakończonych czynnościach zwolnieni.

Natomiast 26-latkowi przestawiono zarzut kradzieży i zarzut usiłowania kradzieży rozbójniczej, do których się przyznał. Finał tej sprawy będzie miał miejsce na sali sądowej. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

22 września br. Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wobec 26-letniego mieszkańca gminy Andrychów zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy