reklama
reklama

Zderzenie samochodu z pociągiem [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 11.02.2021 09:05,
Do zdarzenia doszło w czwartek (11.02) rano.
Zderzenie samochodu z pociągiem [AKTUALIZACJA]
W czwartek (11.02) rano służby ratownicze interweniują na ul. Floriana w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem. Poszkodowana została jedna osoba.


Pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało.

- Nie wiemy dlaczego kierowca, pomimo dobrej widoczności nie zachował ostrożności i nie zatrzymał się przed znakiem STOP. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja. Na miejscu są wszystkie służby ratownicze. Pasażerowie pociągu, uczestniczącego w zdarzeniu zostali przewiezieni zastępczą komunikacją autobusową do Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorona. W wyniku zdarzenia wstrzymany został ruch pociągów na jednotorowej trasie Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Wadowice. Przewoźnik wprowadza zastępczą komunikację autobusową. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i ewentualnych zmianach w kursowaniu pociągów - informuje Dorota Szalacha z PKP PLK.

Przyczyną wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych w 99% jest brak ostrożności kierowców. Niepotrzebne tragedie powodują również opóźnienia pociągów i koszty związane z angażowaniem służb ratunkowych i zespołów technicznych.

Skutkiem jednego wypadku spowodowanego lekceważeniem zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego jest opóźnienie od kilku do kilkudziesięciu minut.


foto: FM/malopolskie drogi


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy