reklama
reklama

Testy na koronawirusa w Kętach

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 16.10.2020 08:20, red, foto: NFZ
W Kętach uruchomiony zostanie mobilny punkt pobrań wymazów do testów w kierunku koronawirusa
Testy na koronawirusa w Kętach
W ostatnich dniach liczba mieszkańców, którzy muszą zmierzyć się z koronawirusem gwałtownie wzrosła, wzrosła również liczba osób, u których lekarze podejrzewają COVID-19. Aktualnie wymazy pobierane są przy szpitalach w Wadowicach, Oświęcimiu i Suchej Beskidzkiej, ale pacjenci stoją tam w długich kolejkach.

Lada dzień w regionie uruchomiony zostanie dodatkowy punkt pobrań wymazów. Jak informuje krakowski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, taki punkt powstanie w Kętach. O szczegółach będziemy informować, gdy punkt zostanie uruchomiony.

W punktach poboru wymazów test na koronawirusa mogą wykonać osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz przyszli kuracjusze – przed zaplanowanym wyjazdem do sanatorium. Test jest bezpłatny, a jego wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wszystkie punkty pobrań są czynne od poniedziałku do niedzieli, w określonych godzinach. Obowiązuje w nich rejestracja. Przed zgłoszeniem się do punktu należy umówić się telefonicznie, a na badanie zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL. Osoby, które posiadają swoje Internetowe Konto Pacjenta, wynik testu mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Dostęp do tej informacji ma również lekarz zlecający badanie.

źródło: NFZ

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy