Szpitale w Wadowicach, Suchej Beskidzkiej i Oświęcimiu obsługują już "pacjentów covidowych"

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 26.08.2020 10:00, red
W regionie dotyczy to już setek osób.
Szpitale w Wadowicach, Suchej Beskidzkiej i Oświęcimiu obsługują już
W Małopolsce jest tylko jeden szpital jednoimienny zakaźny - dla pacjentów z zakażeniem koronawirusem - Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

Placówka przyjmuje coraz więcej pacjentów, stąd wojewoda podjął decyzję, że pacjenci "covidowi" nie wymagający leczenia szpitalnego powinni teraz kontaktować się ze szpitalami powiatowymi, w których wydawane są skierowania na badania wymazowe w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 oraz zwolnienia lekarskie w związku z COVID-19 (ZUS ZLA), wydawane są Karty Ozdrowieńca, a pacjenci otrzymują informację o objęciu ich opieką przez szpital powiatowy.

Do tej pory wszyscy musieli kontaktować się w tych sprawach ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie.

Dodatkowo w szpitalach powiatowych w Wadowicach, Suchej Beskidzkiej i Oświęcimiu uruchomione zostały punkty pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. W punktach pobrań wykonywane są bezpłatne testy wyłącznie dla osób:
– przebywających na kwarantannie,
– wyjeżdżających na leczenie sanatoryjne.

Badania wykonywane są tylko po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy