reklama
reklama

Przyspieszacie, jak już miniecie radiowóz? W piątek niektórzy kierowcy się zdziwili

Na sygnale, Wiadomości, 04.07.2023 08:40,
Podczas jednodniowej akcji policjanci ujawnili ponad 1200 kierujących jadących z nadmierną prędkością.
Przyspieszacie, jak już miniecie radiowóz? W piątek niektórzy kierowcy się zdziwili
Policjanci z drogówki wykorzystują różne sposoby na zatrzymanie kierowców, którzy przekraczają prędkość. Jednych jest tzw. kaskadowy pomiar prędkości, przeprowadzony na małopolskich drogach w piątek, 30 czerwca.

Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Policjanci pomiary prędkości prowadzili zarówno statycznie - z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.


Podczas tej jednodniowej akcji policjanci skontrolowali 1850 pojazdów, ujawnili ponad 1200 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Zatrzymali 8 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Oprócz naruszeń prędkości policjanci ujawniali także inne wykroczenia. W miejscowości Biały Dunajec kierujący po przejechaniu obok pierwszego z patroli, zaczął mrugać światłami do nadjeżdżających z przeciwnej strony. Mężczyzna został zatrzymany przez kolejny patrol drogówki. Policjanci za jego zachowanie nałożyli 200 złotowy mandat i 3 punkty karne. Za podobne wykroczenie tatrzańscy policjanci tego dnia ukarali jeszcze 4 innych kierowców.

źródło: małopolska policja
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy