reklama
reklama

Przez trzy lata pastwiła się nad rodzicami

Na sygnale, Wiadomości, 13.05.2023 10:39,

Jej matka i ojciec są ponad osiemdziesięcioletnimi ludźmi.

Przez trzy lata pastwiła się nad rodzicami

Trzy lata trwała gehenna starszej pary z jednej z podzatorskich miejscowości. Nad małżonkami znęcała się psychicznie i groziła im ich własna córka. Kobieta przeważnie była wtedy nietrzeźwa, ale nie tłumaczy to jej okrutnego postępowania.

W środę (10 maja) policjanci z komisariatu policji w Zatorze zostali powiadomieni o przemocy psychicznej i groźbach karalnych, które miała stosować wobec swoich ponad 80-letnich rodziców mieszkanka jednej z pobliskich miejscowości. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres i zatrzymali agresywną córkę, osobę też już niemłodą. Kobieta została osadzona w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji.

Policjanci pionu kryminalnego zatorskiego komisariatu policji w ciągu zaledwie doby zebrali dowody świadczące o tym, że 60-latka już od trzech lat pastwiła się nad rodzicami. Najczęściej była wtedy pod wpływem alkoholu.

Już 11 maja kobieta została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszała zarzuty psychicznego znęcania się nad obojgiem rodziców. Ponadto prokurator zastosował wobec niej nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania i kontaktu z pokrzywdzonymi oraz policyjny dozór.

Po opuszczeniu Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu podejrzana w asyście policjantów udała się do miejsca zamieszkania, z którego zabrała rzeczy osobiste. Została poinformowana przez funkcjonariuszy o miejscach, w których może znaleźć schronienie. Ponadto mundurowi pouczyli ją, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym. Za znęcanie nad rodziną grozi kara jej do 5 lat odsiadki za kratkami.

Natomiast jej rodzice zostali objęci procedurą Niebieskiej Karty, dzięki której uzyskają pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej.

Źródło: KPP w Oświęcimiu, foto: Pixabay
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy