reklama

Ponad 3 promile miał kierowca jadący przez Sułkowice

, Na sygnale, Wiadomości, 09.07.2021 10:53,
Kolejni pijani kierowcy zatrzymani przez policję.
Ponad 3 promile miał kierowca jadący przez Sułkowice
Mimo ciągłych apeli Policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

W czwartek (8.07) wadowiccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej około godz. 15:15 w Sułkowicach k. Andrychowa. Za kierownicą Audi siedział 40-latek, który jak wskazało przeprowadzone przez policjantów badanie, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Drugi nietrzeźwy kierowca to 53-latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Wadowicach, kierował Seatem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, dodatkowo najechał na zaparkowany pojazd.

- Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie! - czytamy w komunikacie policji.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy