reklama

Polsat o najbardziej poszukiwanej kobiecie z Wadowic

Na sygnale, Wiadomości, 21.09.2021 11:55, DK
Polka z Wadowic poszukiwana na całym świecie
Polsat o najbardziej poszukiwanej kobiecie z Wadowic

Pochodząca z Wadowic i przez wiele lat zamieszkała w Szwecji Joanna Segelstrom jest poszukiwana międzynarodowym listem gończym i od dwóch lat jest nieuchwytna. Oferując bogatym osobom dzieła sztuki stworzyła większą piramidę finansową niż Amber Gold.

Jak działała firma pochodzącej z Wadowic kobiety? Głównie oferowała inwestycje w dzieła sztuki - obrazy, rzeźby. „Ofiara” rzekomo nabywała prawa własności danego dzieła na okres około roku. Galleri New Form gwarantowało zwrot kapitału, powiększony o wysoki procent zysku 36 proc. w skali roku, poprzez odkupienie udziału po upływie terminu na który umowa była zawierana.

W ten sposób udało się oszukać setki osób. Joannie Segelstrom postawiono zarzuty m.in. oszustwa na kwotę ponad 300 mln zł i prania brudnych pieniędzy (ponad 600mln zł).

Kobieta jest obecnie poszukiwana w 190 krajach, w Polsce sprawą zajmuje się Prokuratura Regionalna w Białymstoku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy