reklama

Policyjny pościg za kierowcą fiata. Dlaczego uciekał?

, Na sygnale, Wiadomości, 25.06.2019 13:35,
Policyjny pościg za kierowcą fiata. Dlaczego uciekał?

Policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 36-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Jak informuje policji, do zdarzenia 23 czerwca w miejscowości Klecza Dolna, gdzie mundurowi prowadzili działania ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

- Jeden z kierowców nagle skręcił, co wzbudziło podejrzenie u policjantów, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę Fiata, jednak mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów, dlatego też funkcjonariusze podjęli za nim pościg. Kierujący zaczął omijać i wyprzedzać inne pojazdy. Udało się go zatrzymać w Kleczy Dolnej - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Jak się okazało 36-latek posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami decyzją wydaną przez Starostę Wadowickiego. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, lecz odmówił badania na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego też została mu pobrana krew do badań. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy