reklama

Nieletni wandale zatrzymani

, Na sygnale, Wiadomości, 30.06.2019 11:20,
Nieletni wandale zatrzymani

Jak informuje policja, pod koniec maja grupa nieletnich osób postanowiła w inny sposób niż na zabawie spędzić wolny czas po szkole. Dokonali zniszczeń na budynku Centrum Górskiego Korona Ziemi oraz parku linowego w Zawoi. a także dokonali zniszczenia dwóch foto-pułapek na szkodę Babiogórskiego Parku Narodowego na łączną szkodę prawie 50 tysięcy złotych.

Do Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące zniszczenia mienia na terenie Centrum Górskiego Korona Ziemi Korony Ziemi w Zawoi. Na miejscu ustalono, iż wandale uszkodzili instalacje klimatyzatorów oraz piorunochron na budynku. Jak się później okazało nie były to jedyne zniszczenia gdyż w obok mieszczącym się parku linowym został zdewastowany budynek kasy biletowej oraz załamany dach drewnianego budynku przy grillu. Zerwane zostały także tablice informacyjne oraz zdewastowany został drewniany kosz na śmieci.


Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim ustalili, że sprawcami tych czynów są nieletni mieszkańcy powiatu: dwóch 10-latków i dwóch 14-latków. Ponadto policjanci ustalili, że wskazani 10-latkowie dokonali także zniszczenia foto pułapki własności Babiogórskiego Parku Narodowego.


Nieletnimi zajmie się Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej Wydział Rodzinny i Nieletnich.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Przegryw, 30.06.2019 13:56

się oduczą jak poczują ten ból, kiedyś byly inne środki wychowawcze

Przegryw, 30.06.2019 13:56

powiesić za... sami wiecie co