Kierowca zatrzymany za prędkość. W aucie miał broń i nielegalny tytoń

, Na sygnale, Wiadomości, 14.05.2019 11:18, red
Kierowca zatrzymany za prędkość. W aucie miał broń i nielegalny tytoń
9 maja w Zembrzycach około godziny 19:30 patrol suskiej „drogówki” zatrzymał do kontroli drogowej sprawcę wykroczenia drogowego - przekroczenia dozwolonej prędkości.

Podczas kontroli policjanci ustalili, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż zostało mu ono cofnięte na podstawie wydanej decyzji.

Jak informują policjanci, zachowanie kierującego podczas kontroli skłoniło policjantów do sprawdzenia wnętrza pojazdu, co spowodowało, że w samochodzie ujawnili broń hukowo-kinetyczną, a w bagażniku 21 worków z nielegalnym tytoniem bez akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut prowadzenia pojazdu na drodze publicznej wbrew decyzji starosty. Posiadanie przez podejrzanego tytoniu bez akcyzy będzie badane w ramach odrębnego postępowania. Biegły z zakresu broni i balistyki wypowie się natomiast czy na zatrzymaną broń wymagane jest zezwolenie.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy