reklama

Kierowca autokaru z... zakazem kierowania

Na sygnale, Wiadomości, 19.10.2022 10:15,
Teraz mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kierowca autokaru z... zakazem kierowania
Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 31 – letniego kierowcę autokaru, który złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Przestępstwo wyszło na jaw podczas kontroli drogowej związanej z wykroczeniem drogowym.

Do zdarzenia doszło dziś (18/19) w nocy. Tuż przed godziną 1 w Kętach na ulicy Sienkiewicza. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej autokar marki Setra, którego kierowca zlekceważył znak Stop. W trakcie czynności okazało się, że za kierownicą siedzi 31 – letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, wobec którego w tym roku Sąd Rejonowy w Pszczynie orzekł zakaz kierowania.

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W Kętach na ulicy Sienkiewicza policjanci zatrzymali również 19 – letniego kierowcę peugeota. Okazało się, że kierował pojazdem pomimo braku uprawnień. Do zatrzymania doszło podczas kontroli w nocy 16/17 października.

Materiały w sprawie wykroczenia którego dopuścił się 19 – latek zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wraz z wnioskiem o ukaranie.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy