reklama

Jeden bez uprawnień, a drugi z promilami

Na sygnale, Wiadomości, 19.11.2021 11:06,
Dwóch kierowców zatrzymanych.
Jeden bez uprawnień, a drugi z promilami
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 23 – letniego mieszkańca gminy Kęty, który wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Wczoraj (18.11.2021) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. O godzinie 18.30 na ulicy Świerkowej w Łękach zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Seat. Podczas czynności mundurowi ustalili, że kierujący samochodem 23 – latek kierował pomimo tego, że zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. 55 – letni mieszkaniec Przeciszowa wsiadł na swój skuter mając w organizmie 1,4 promila alkoholu.

Wczoraj (18.11.2021) po południu dzielnicowi wykonywali czynności służbowe na terenie Palczowic. Tuż przed godziną 16.00 na ulicy świętego Jakuba zauważyli jadącego slalomem motorowerzystę. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 55 – letni mieszkaniec Przeciszowa wsiadł na swój skuter mając w organizmie 1,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy