reklama
reklama

W majówkę pokonali 320 km górskimi szlakami

MAGAZYN, Wiadomości, 03.05.2023 17:06,
Cel został osiągnięty w środę po południu.
W majówkę pokonali 320 km górskimi szlakami
Andrychowianin Jakub Rajda i jego koledzy w ostatnich latach przeszli w ostatnich latach w trzech etapach górskimi szlakami 1800 km, by zdobyć pieniądze na leczenie i rehabilitację trójki chorych dzieci z naszego regionu.

Kilka dni temu w nieco okrojonym składzie (Jakub Rajda i Krzysztof Tomiak) postanowili dokończyć tzw. Łuk Karpat. Odcinek trasy, wiodący górskimi trasami przez terytoria Czech i Słowacji (około 320 km długości). Wyczynu tego dokonali w czasie trwającej właśnie majówki. Mężczyźni zamierzali ten etap przebiec, choć nie zawsze było to możliwe.

Cen osiągnęli w środę 3 maja po południu, meldując się w Bratysławie.

- Wystartowaliśmy z miejsca, w którym zaczęliśmy naszą przygodę, czyli z Ustronia, gdzie zaczyna się Główny Szlak Beskidzki. Wtedy poszliśmy na wschód, na południowy-zachód w stronę Bratysławy i doliny Dunaju, gdzie Karpaty mają swój koniec – mówił Kuba Rajda.

fot: facebook Kuba Rajda

foto: facebook Kuba Rajda

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy