reklama
reklama

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów. Co się zmieni?

Gospodarka, Wiadomości, 09.06.2023 12:58, eł
Na jedną z tras wrócą pociągi, na inną zastępcza komunikacja autobusowa. Ale to nie wszystko…
Od niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów. Co się zmieni?

Od 11 czerwca zarządca infrastruktury kolejowej wprowadza kolejne zmiany do rozkładu jazdy pociągów pasażerskich, związane z kontynuacją prac modernizacyjnych i naprawczych na terenie województwa małopolskiego. Będą one obowiązywały do 2 września.

Jedną z najważniejszych zmian na naszym terenie będzie oddanie do eksploatacji nowej łącznicy kolejowej w Kalwarii Zebrzydowskiej, pomiędzy liniami 97 i 117, o czym już informowaliśmy. Dzięki niej średnio o kwadrans skróci się czas przejazdu pociągów z Kęt, Wadowic, Andrychowa i innych miejscowości do Krakowa oraz z powrotem. Od 11 czerwca będą one jechały bezpośrednio, bez wjeżdżania na stację kolejową Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona i zmieniania kierunku. Najkrótszy czas przejazdu z Andrychowa do Krakowa Głównego wyniesie godzinę i 40 minut.

Niestety, na linii kolejowej łączącej stolicę Małopolski z Bielskiem-Białą przez wakacje będą się odbywały prace remontowe, w związku z czym na sporym odcinku tej trasy wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Nie dotknie ona jednak osób podróżujących między Andrychowem a Krakowem. Autokary będą przewoziły pasażerów na odcinku Kęty – Bielsko-Biała Główna. Taka sytuacja potrwa od 4 lipca do 1 września.

Pociągi wrócą natomiast na kolejową zakopiankę i będą nią kursowały od 22 czerwca do 31 sierpnia. Jednak ze względu na prace remontowe na linii 104 muszą one omijać przystanek osobowy w Rabce-Zdroju. Kto więc wybierze się pociągiem do tego miasta, ostatni odcinek trasy będzie musiał pokonać autokarem zastępczej komunikacji autobusowej.

W okresie od 12 do 21 czerwca będzie ona też funkcjonowała na odcinku Stryszów – Zakopane oraz Żywiec – Stryszów, a od 1 do 2 września na trasie z Jordanowa pod Tatry.

Zmienią się też godziny odjazdów wielu pociągów. Można je sprawdzić na stronach: https://rozklad-pkp.pl i https://portalpasazera.pl.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 11.06.2023 08:09

z 4h godzin zostanie nam 3:45 na podziwianie widoków, co za szkoda. Już całkiem zrezygnuje z tych wycieczek do Krakowa.

88888, 10.06.2023 17:47

A co z tą petycją bo pociągów będzie chyba mniej niż było.

andryman321, 09.06.2023 19:32

XXI wiek i Wielki sukces, dalej można szybciej na rowerze do Krakowa dojechać niż PKP. Nagrody już przyznane?