reklama

Jak wybrać idealną salę weselną w Małopolsce?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 20.08.2018 08:45, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Sala weselna to miejsce, w którym odbywa się zabawa oraz przyjęcie weselne. Jej wystrój, wielkość oraz obsługa wywierają ogromny wpływ na jakość zabawy. Sale weselne Małopolska to zróżnicowane obiekty, które są przystosowane do goszczenia w swoich progach różnych zabaw weselnych. Ich wybór powinien być jednak starannie przemyślany, gdyż sala weselna to jeden z najkosztowniejszych i najważniejszych zarazem elementów wesela. Sprawdźmy, jak wybrać najlepszą salę weselną w Małopolsce i na co zwracać uwagę przed jej rezerwacją.
Jak wybrać idealną salę weselną w Małopolsce?

Sale weselne Małopolska – małe kontra duże

Sale weselne zlokalizowane na terenie Małopolski to zarówno duże obiekty, na setkę i więcej gości, jak i mniejsze, kameralne sale, które ugoszczą w swoim wnętrzu do maksymalnie 50 osób. Zanim przystąpimy go poszukiwań konkretnej sali weselnej warto więc ustalić, ilu gości będzie bawiło się na naszym weselu. Nie ma problemu, jeśli nie znamy dokładnej ich liczby, gdyż podania takiej informacji sale weselne Małopolska wymagają dopiero na ok. dwa tygodnie przed uroczystością.

Salę weselną powinniśmy zarezerwować na co najmniej rok przed planowanym dniem ślubu. Jest to o tyle istotne, że większość najbardziej atrakcyjnych obiektów nowożeńcy zaklepują ze sporym wyprzedzeniem. Jeśli więc zależy nam na konkretnej dacie, poszukiwania sali weselnej powinniśmy rozpocząć możliwie jak najwcześniej.

Ile kosztują sale weselne Małopolska?

Kolejnym, bardzo istotnym kryterium wyboru idealnego obiektu weselnego, jest koszt jego wynajęcia. Sale weselne Małopolska to bowiem zarówno niewielkie, kameralne sale weselne zlokalizowane na obrzeżach Krakowa, jak i duże sale mieszczące się w eleganckich restauracjach, przy hotelach oraz klimatycznych pałacykach. Różnią się między sobą nie tylko wystrojem, lokalizacją i wielkością, ale przede wszystkim kosztem wynajmu. Dlatego tak istotne jest ustalenie na wstępie wielkości swojego budżetu oraz poszukiwanie obiektu weselnego, który spełni założone kryteria.

W koszt wynajęcia sali weselnej w Małopolsce wlicza się opłata za tzw. talerzyk, czyli za jednego gościa, który będzie bawił się na naszym weselu. Koszt ten najczęściej oscyluje w granicach 150-200 zł. Talerzyk to jednak nie jedyna opłata, na której uiszczenie musimy być przygotowani. Niektóre sale weselne doliczają bowiem dodatkowo pieniądze za wniesienie i podanie własnego alkoholu (tzw. korkowe), za podanie ciast i deserów oraz owoców. Jeśli na naszym weselu będą bawiły się dzieci warto dowiedzieć się również, czy istnieje możliwość przygotowania menu specjalnie dla nich oraz jaki będzie jego koszt. Dzieci w wieku do 4 lat najczęściej nie wymagają dodatkowych opłat, z kolei za starsze do 15 roku życia zapłacimy ok. 60% ceny menu osoby dorosłej.

Sale weselne Małopolska – jaki obiekt weselny wybrać?

W Małopolsce istnieje wiele sali weselnych. Są to najczęściej obiekty zlokalizowane w domach weselnych, restauracjach, hotelach, a także dworkach i pałacykach. Coraz częściej nowożeńcy wybierają także takie ciekawe i oryginalne lokale, jak np. sale weselne w stodołach, oranżeriach, wiejskich domach czy remizach strażackich. Aby podjąć właściwą decyzję należy zapoznać się z dostępną ofertą sali weselnych w Małopolsce oraz spośród nich wybrać tę, która najbardziej odpowiada nam zarówno ze względu na wystrój, jak i koszt.

Znaleźć można sprawdzone sale weselne Małopolska na Weselezklasa.pl. Jest to rozbudowany serwis internetowy, który oferuje szeroki wybór usług ślubnych i weselnych oferowanych przez firmy i wykonawców z całej Polski. Korzystając z niego mamy możliwość obejrzenia wszystkich najważniejszych obiektów weselnych w Małopolsce, zapoznania się z opiniami innych nowożeńców oraz szybkiego i sprawnego wyboru najlepszej sali weselnej bez wychodzenia z domu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy