reklama
reklama

Jak wybrać bramę garażową?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 16.10.2019 15:28,
Jak wybrać bramę garażową?

Sezon jesienny to czas kiedy wielu z nas myśli o zabezpieczeniu domu na zimę, być może jest na etapie kończenia budowy i właśnie „zamyka dom”. Wiąże się to często z decyzją o wyborze okien, drzwi, a co za tym idzie z zakupem bramy garażowej. Wybór właściwej czyli bezpiecznej, ciepłej, a także eleganckiej bramy jest więc kluczowy. To przez ten wielki otwór możemy w zimie tracić najwięcej ciepła, to brama jest jednym z większych elementów stolarki w domu, istotne jest więc by prezentowała się nienagannie i współgrała ze stylistyką domu i innymi elementami stolarki.

Jakie są rodzaje bram ?

Firma FILL od kilku lat zajmuje się produkcją bram garażowych i z roku na rok skala tej produkcji powiększa się. Na chwilę obecną dostarczamy bramy na rynek polski, a także do krajów Unii Europejskiej (Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Holandia). W naszej ofercie znajdują się takie rodzaje bram garażowych jak:

 • bramy segmentowe – zbudowane z ciepłych paneli połączonych ze sobą na zawiasach i uszczelnionych uszczelką. Po otwarciu panele przesuwane są po szynach i układają się pod sufitem, gwarantuje to maksymalne wykorzystanie przestrzeni. To wyjątkowe rozwiązanie techniczne oraz estetyczne, spełniające najwyższe wymagania użytkowników. Zastosowanie bramy segmentowej umożliwia użytkowanie bez ograniczeń całej powierzchnia w garażu i przed garażem. Specjalna konstrukcja paneli gwarantuje bezpieczeństwo – przypadkowe ściśnięcie palców rąk przy zamykaniu lub otwieraniu bramy jest niemożliwe.

Do ich największych zalet zalicza się:

 • wysoka ochrona przeciwkorozyjna,

 • ciepłe panele wypełnione pianką,

 • wysoka izolacja cieplna i akustyczna,

 • możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni,

 • możliwość zastosowania drzwi w bramie,

 • elegancki i solidny wygląd.

 • bramy rolowane - zbudowane z pancerza wykonanego z profili (zazwyczaj PA77) wypełnionych pianką poliuretanową, pancerz nawijany jest na wał do skrzynki roletowej, która umieszczona jest nad otworem wjazdowym. Jej największą zaletą jest oszczędność miejsca, ponieważ brama pracuje w płaszczyźnie pionowej. Nieoceniona dla osób z małą przestrzenią podwórza. Zwijana kurtyna bramy nie ogranicza widoczności, co znacznie poprawia bezpieczeństwo kierowcy.


Do ich największych zalet zalicza się:

 • panele pancerza wypełnione pianką poliuretanową,

 • oszczędność miejsca,

 • nie ogranicza widoczności,

 • doskonała izolacja cieplna i akustyczna.


 • bramy przemysłowe – oferta skierowana do firm, to idealne rozwiązanie dla magazynów, hal produkcyjnych, warsztatów samochodowych, stacji diagnostycznych, myjni samochodowych. Cechuje je funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz komfort. Do bram przemysłowych dedykowany jest szeroki zakres opcji dodatkowych do zrealizowania każdego indywidualnego projektu inwestora.

  Do ich największych zalet zalicza się:

 • dobra izolacja cieplna i termiczna,

 • ścianki sekcji wykonane z blach stalowych ocynkowanych ogniowo i lakierowane, sekcja wypełniona pianką poliuretanową

 • montaż za otworem – nie ogranicza widoczności,

 • zabezpieczenie przed pęknięciem sprężyn i zerwaniem lin.


Co będzie właściwe dla mnie?

Oprócz kwestii estetycznej, dopasowania do budynku itd. najważniejszą przy wyborze bram jest kwestia techniczna, tj wymagania jakie budynek musi spełniać by móc w nim zamontować daną bramę. Kluczowe jest tutaj zrozumienie dwóch terminów, nadproże i węgarki. Nadproże – to przestrzeń od góry otworu wjazdowego do sufitu, a węgarki to przestrzenie od boku otworu do ściany, oba mierzone wewnątrz. W zależności od naszych pomiarów stosowane będą w bramach segmentowych różne typy prowadzeń (sprężyny z tyłu bramy, lub z przodu ) Najmniejsza wymagana przestrzeń przy bramie garażowej segmentowej to:

 • dla nadproża: 70 mm (sterowanie ręczne) i 120 mm (sterowanie automatyczne)

 • dla węgarków: 100 mm


Należy przed rozważeniem zastosowania takiego systemu sprawdzić, czy w miejscu gdzie będą prowadzenia bramy nie ma żadnych filarów, belek czy też rur, to znacznie ogranicza możliwości montażowe.

Wymagana głębokość garażu w przypadku bram segmentowych jest zależna od wysokości bramy, rodzaju napędu oraz typu prowadzenia., zazwyczaj jest to wysokość bramy + ok 50 cm.

Przy systemie bram rolowanych największe znaczenie ma wielkość skrzynki do której zwijana jest brama, ta znów jest uzależniona od wysokości bramy. Zazwyczaj stosowane tutaj skrzynki są wielkość ok 25 – 30 cm, tyle potrzebujemy więc miejsca w nadprożu żeby zastosować system bram rolowanych. Jeżeli skrzynka nie mieści się w nadprożu możemy ją jeszcze zamontować na elewacji na zewnątrz otworu garażowego.

Oczywiscie firma FILL oferuje fachowe doradztwo i pomiar, a powyższe wytyczne podajemy Państwu jedynie orientacyjnie.

Automatyczne i ręczne

Bramy firmy FILL wyposażone mogą być w sterowanie ręczne lub automatyczne. Zdecydowana większość sprzedawanych produktów jest już wyposażana w automatyczne sterowanie. Zapewnia to trwałość użytkowania produktu, a przede wszystkim wygodę. Nie musimy wysiadać z samochodu żeby otworzyć garaż, a jedynie użyć pilota. Ma to zdecydowane plusy w czasie deszczowej pogody czy zimy. Podczas automatycznego otwierania w garażu zapala się światło lampy bramowej, które także wpływa na komfort użytkowania, garaż jest podświetlony prze z czas w którym zdecydowanie zdążymy wysiąść z samochodu, a następnie samoczynnie gaśnie. Nie musimy się martwić także o sytuacje w których zabraknie prądu, ponieważ nasze bramy mogą być wyposażone w zasilenie awaryjne, a standardowo wyposażone są w ręczne rozblokowanie.

Czym się wyróżniają bramy FILL

Bramy naszej produkcji powstają z komponentów najwyższej jakości od sprawdzonych i znanych na całym świecie dostawców. Posiadają certyfikaty CE i wszystkie niezbędne zabezpieczenia. Niemniej jednak to montaż i serwis stanowią tutaj także niezwykle ważna rolę i często decydują o zadowoleniu Klienta z zakupu danej bramy. Nasi wykwalifikowani montażyści posiadają wszelkie umiejętności do montażu bram i są wyspecjalizowani w tego typu montażach. Mają także uprawnienia do zakładania automatyki do bram (Firma FILL jest Ekspertem Somfy). Dodatkowo ceny naszych serwisów bram są przystępne i konkurencyjne.

Jesteśmy przekonani o jakości sprzedawanych przez nas bram dlatego w miesiącu październiku każda nasza brama została objęta dodatkową roczną gwarancją. Wierzymy, że pozwoli to Państwu cieszyć się zakupionymi u nas bramami na długo.

Zapraszamy do naszych biur sprzedaży!

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy