Wypadki. Są poszkodowani [FOTO] AKTUALIZACJA

Andrychów, Wadowice, Wiadomości, 03.01.2017 14:30, (red)
Do dwóch wypadków doszło we wtorek po południu.
Wypadki. Są poszkodowani [FOTO] AKTUALIZACJA

 

We wtorek (3.01) przed godziną 14:00 w Inwałdzie obok Parku Miniatur doszło do zderzenia 3 samochodów: 2 osobowych i 1 dostawczego.

 

Dwie osoby są poszkodowane. Ratownicy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, żeby wydostać rannych z jednego z samochodów.

 

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 29- letni mieszkaniec powiatu wielickiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i najechał na tył samochodu Renault, który siłą uderzenia zjechał na przeciwległy pasu ruchu i zderzył się czołowo z samochodem Renault. Kierująca jak również pasażerka samochodu jednego z pojazdów zostały przewiezione karetką pogotowia do szpitala, gdzie pozostały na leczeniu - informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

 

Około godziny 15:00 do groźnego wypadku doszło również na drodze powiatowej w Zakrzowie, obok gimnazjum. W zderzeniu dwóch samochodów poszkodowane zostały dwie osoby. Jeden z samochodów wpadł do rzeki.

 

 

 

 

Niestety, w ostatnich dniach to już kolejne wypadki na drogach regionu. Jest ślisko, niektórym kierowcom bardzo się spieszy, co widać na tym krótkim nagraniu z 3 stycznia.

 

 

 

AKTUALIZACJA; 15:17:26

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 04.01.2017 08:01

widzę jak czasem ci zawodowcy ćwiczą poślizgi kontrolowane na placu a na drodze to wygląda inaczej i każdy poślizg jest inny a nie jak na jakimś placu kręcą się dookoła i są z siebie dumni jak to wychodzą z poślizgu tylko zdrowy rozsądek i dobra ocena sytuacji na drodze a tego teraz kierowcom brak bo myślą ze są najlepsi pozdrawiam.

krytyk, 04.01.2017 06:32

nie było bu problemów gdyby kierowcy potrafili panować nad swoimi puszkami. no ale jak nauki jazdy uczą tylko jak zdać egzamin a nie jak bezpiecznie prowadzić pojazd to się nie ma co dziwić. bo bezpiecznie to nie znaczy powoli i krajem, bo kto dziś potrafi wyjść z nieoczekiwanego poślizgu nawet na rondzie, ładny przykład ronda koło mostu, zamiast płynnie przejechać i włączyć się do ruchu na rondzie staje i nie ruszy bo piłuje jeden z drugim na jedynce. a może by tak udostępnić jakiś plac w regionie żeby kierowcy mogli przyjechać i poznać auto i nauczyć się co zrobić w poslizgu który nie musi wynikać z nadmiernej prędkości, bo nawet po lodzie można jechać sprawnie i bezpiecznie.

specnarz, 04.01.2017 05:10

Brawura niestety jest chyba najczęstszą przyczyna wypadków, a później cierpią niewinni - jak w Inwałdzie. Tam nie było nawet specjalnie ślisko, droga była czarna. W poniedziałek popołudniu jechałem z Bielska do Andrychowa ze średnia prędkością 35km/h i chciałem dogonić pierwszy samochód i "powiedzieć" kierowcy co myślę o takiej jeździe, ale wtedy chociaż jechałem. Wczoraj w Inwałdzie natomiast stałem w korku prawie godzinę i chyba jednak wolę tą pierwszą sytuacje w której jednak nikt nie ucierpiał. Spora grupa kierowców może nie pamiętać lub nie wiedzieć jak się jeździ zimą, zwłaszcza na bocznych drogach - trzymajcie odstęp, ostrożnie w zakrętach, z redukcja biegów i przy zmianie pasa ruchu.

xpek, 03.01.2017 20:38

kierowca autobusu powinien jednak zachować trochę rozsądku

xpek, 03.01.2017 20:38

ojej bus mnie wyprzedził a potem przez takich idiotów jak ten z busa giną ludzie nie dość że zakręt to jeszcze auto z naprzeciwka

Sprawiedliwosc, 03.01.2017 20:26

Właśnie przez takich zawalidrogów powstają wypadki. Rower jak nie dasz rady szybciej !

chudy206, 03.01.2017 19:12

Ojej bus mnie wyprzedził i juz z nagraniem do internetow..... Jedzie jak sierota to go wyprzedził, nic nadzwyczajnego

mwoj, 03.01.2017 17:30

Osoby jadące renault master oraz osobowym renault lub ich rodzinę bardzo proszę o kontakt a-ruszel@o2.pl

maria, 03.01.2017 17:29

dziś prawdziwych kierowców już nie ma są tylko ASY którym się wydaje jacy to są świetni.