To oni stoją za zbiórką podpisów

, Wiadomości, 28.02.2014 18:30, (red)
Największa obywatelska akcja w Andrychowie podsumowana.
To oni stoją za zbiórką podpisów

W piątek (28.02) zakończyła się prowadzona od kilku tygodni zbiórka podpisów pod petycją w sprawie obrony karetki pogotowia ratunkowego w Andrychowie. Przypomnijmy, że wojewoda Jerzy Miller dobrał się ostatnio do andrychowskich kartek. Ze statystyk wyszło mu, że dwie andrychowskie karetki zbyt rzadko wyjeżdżają do akcji.


Wojewoda wprowadził więc ograniczenia. Od kwietnia w dzień na dyżurze w Andrychowie nadal będą dwie karetki, ale w nocy w godzinach 19-7 tylko jedna i to w dodatku bez lekarza na pokładzie.

- W ten sposób naraża się życie i zdrowia mieszkańców – sądzi wielu andrychowian. W razie potrzeby karetka będzie musiała dojeżdżać z Kęt lub Wadowic.


Janusz Lipski i jego współpracownicy ze stowarzyszenia „Teraz Andrychów” [na zdjęciu] zainicjowali zbiórkę podpisów pod petycją do wojewody i premiera w obronie karetki. Efekty zbiórki przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. W ostatnich tygodniach listy do podpisów krążyły po gminach Andrychów i Wieprz, a mieszkańcy bardzo chętnie podpisywali się w słusznej przecież sprawie. W efekcie zebrano ok. 10 tys. podpisów (według ostatnich danych 10780).

W ostatnich dwóch dekadach na tym terenie ludzie protestowali i jednoczyli się w różnych sprawach, ale tak wielu podpisów jeszcze nigdy nie zebrano.

 

W przyszłym tygodniu przedstawiciele stowarzyszenia wybierają się do wojewody, by wręczyć mu petycję popartą podpisami. Czy to coś da? Nie wiadomo. Decyzja wojewody Jerzego Millera o ograniczeniu dyżurów w Andrychowie została już zatwierdzona przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza i zacznie obowiązywać od kwietnia. Czy któryś z panów weźmie pod uwagę sprzeciw mieszkańców w tej sprawie?

 

UWAGA: Wiele list z podpisami jest jeszcze w terenie (w sklepach, w biurach itp.). Organizatrzy akcji proszą wszystkich zainteresowanych o dostarczenie list z podpisami do biura kancelarii A-Z przy ul. Legionów 17 w Andrychowie. W najbliższych dniach wszystkie podpisy zostaną przekazane wojewodzie.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nessie, 01.03.2014 13:08

abcabc- człowieku, brak działania w tej kwestii osoby która zarzekała się w obietnicach stworzenia całodobowego pogotowia jest teraz podwójnym kłamstwem. Jak się jest mężczyzna to się trzeba przyznać do błędu a nie jak gruba galareta trzasc się i robić zasłony dymne, że to niby nie ja zepsułem powietrze. To jest niepoważne, pomijając fakt że robisz niedźwiedzia przysługę takimi wpisami swojemu guru.

magdalenka88, 01.03.2014 11:49

dexter, 01.03.2014 10:35

@ abecadło, ,,tak jakby to burmistrz zabierał ten nocny dyżur\'\' - dalej nie mozesz zrozumieć,,, napisze Tobie większą trzcionką CHODZI O TZW,,CHCIECIE\'\' WŁADZ,,a nie czy burmistrzuniu zabiera czy nie,,,, w szkole podstawowej przerabiane jest czytanie ze zrozumieniem,,ale nie ma się co dziwić jak się zatrzymałeś na alfabecie z stąd te luki .........tak więc sorry taką mamy edukacje

abcabc, 28.02.2014 22:23

tak jakby to burmistrz zabierał ten nocny dyżur. przecież to decyzja ministra ministra

dexter, 28.02.2014 21:39

Panowie DZIĘKI za chęci i poświęcony czas.... Bądzcie teraz uważni i rozstropni,,,,i oczy szeroko otwarte...i idzicie za ciosem

Maksymilian, 28.02.2014 20:55

Właściwa reakcja na bezczynność władz.Są jeszcze tacy którym się jeszcze chce .

Jepetto, 28.02.2014 20:41

Cyt. \"Czy to coś da? Nie wiadomo.\" Dla mnie wiadomo. Niestety wojewoda już się wypowiedział a minister zdrowia zaklepał. Ale tzw. szacun za całą akcje. Bo niestety jak to kwieciście opisał igor5 obecne władze nie zrobiły nic konstruktywnego.

ulubieniec, 28.02.2014 20:37

Panowie gratulacje i podziękowania za tę inicjatywę!

asquit, 28.02.2014 20:18

człowieku twoje 'wypowiedzi' to gorzej niż żenada.gdzie to się taki prostak uchował

igor5, 28.02.2014 20:08

to wstyd dla rządzących bezsilnych napływowych pijawek ... żeby były tak skuteczne jak w dojeniu kasy niepotrzebne byłyby takie akcje