Seria kolizji na zimowych drogach

, Wiadomości, 25.01.2016 10:00, ks
Tylko w ciągu minionego weekendu na terenie powiatu wadowickiego doszło do 8 kolizji drogowych.
Seria kolizji na zimowych drogach

22 stycznia w Jaroszowicach kierującemu samochodem ciężarowym marki Steyr w trakcie jazdy wypadł element zawieszenia, który następnie uderzył w jadący za min samochód  marki  Peugeot 206 Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem.

 

23 stycznia w miejscowości Leńcze kierujący samochodem marki Ford Fiesta w trakcie wymijania się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym marki Volvo  doprowadził do zderzenia bocznego. Sprawca ukarany mandatem.

 

 

W miejscowości Nowe Dwory nieznany kierowca samochodu ciężarowego z naczepą marki Schmitz  na łuku drogi w lewo podczas wykonywania manewru wymijania doprowadził do zderzenia z pojazdem marki VW Pasat, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

 

W miejscowości w Wadowicach na ul. Podstawie kierujący samochodem marki Skoda Felicja nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru omijania, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Fiat Bravo.

 

W miejscowości Sułkowice kierujący samochodem marki Fiat Brawo  nieprawidłowo wykonał manewr wymijania, zjechał na przeciwległy pas jezdni doprowadzając do zderzenia z kierującą samochodem Renult Megane. Kierujący byli trzeźwi, sprawca ukarany mandatem.

 

W miejscowości Radocza n/n kierujący samochodem marki Nissan Almera  z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni do rowu, uszkadzając lewą obręcz koła i słupek. Sprawca po zdarzeniu oddalił się z miejsca. Postępowanie wyjaśniające prowadzi KPP Wadowice.

 

W miejscowości Zagórnik kierujący samochodem marki Audii A3  nieprawidłowo wykonał manewr cofania, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący był trzeźwy, został ukarany mandatem.

 

W Jaroszowcach kierujący samochodem marki Fiat Stilo  nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.  Kierowca był trzeźwy, dostał mandat.

 

W najbliższych dniach na drógach również będzie ślisko. Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, że w dniach od 25.01.2016 do 26.01.2016 na terenie województwa małopolskiego zgodnie z prognozami IMGW prognozuje się okresami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

 

 

info: KPP Wadowice

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy