Problemy w Urzędzie Stanu Cywilnego? Zwolniono kierownika

, Polityka, Wiadomości, 14.01.2020 17:55, PG
W ostatnich dniach petenci mieli spore problemy przy załatwianiu spraw w USC oraz w Wydziale Spraw Społecznych wadowickiego magistratu.
Problemy w Urzędzie Stanu Cywilnego? Zwolniono kierownika

W ostatnich dniach mieszkańcy Wadowic nie mogli nic załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego. Problem był także w Wydziale Spraw Społecznych gdzie nadawane są m.in. numery PESEL a także dokonywana jest rejestracja zgonów i urodzeń.

Sami w pierwszych dniach stycznia wysłaliśmy informację do USC z prośbą o statystyki w sprawie liczby urodzeń i zgonów. Informacje te były nam potrzebne do przygotowywania artykułów. Niestety do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi.

Jak się dowiadujemy, ostatniego grudnia ze stanowiska kierownika USC został zwolniony wieloletni pracownik magistratu - Tomasz Dyrcz (12 lat pracy w urzędzie, w tym 9 lat w USC), który miał stracić stanowisko z przyczyn ekonomicznych oraz skargi, która została na niego złożona. Kierownika zwolnił burmistrz Wadowic.

To właśnie z tego powodu w Urzędzie Stanu Cywilnego pojawiły się problemy. T. Dyrcz jako jedyny miał potrzebne uprawnienia np. do obsługi ogólnopolskiego systemu. Z kolei jego zastępca przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Oficjalnie funkcję kierownika przejął burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Z informacji uzyskanych w USC w przyszłym tygodniu wszystko ma wrócić do normy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

sąsiad, 14.01.2020 20:34

swoją drogą - rozwiązaliście już w Andrychowie problem ze skargami na kierownika od kierowców ??? Ile czas wam to zajęło ? Czy może dalej nic nie zrobiliście dla tych biednych ludzi ?

sąsiad, 14.01.2020 20:32

z całym szacunkiem ale mierzysz swoją miarą i miarą swojego towarzystwa. To wy macie swojego tajnego współpracownika "komuny" - Zdziska. I wy kupiliście Mirusia Chorągiewkę żeby jeździł gdzie pisowcy , przymilał się do p. Beaty i potem opowiadał wam ze szczegółami kto i co mówił.

xpek, 14.01.2020 19:47

pewnie ktoś doniósł posłusznie -pisowcy mają to we krwi.nie liczą się kompetencje a wierność parti i dupow....ctwo

marek-wad, 14.01.2020 19:16

Przecież aparatczyk musi na stołek wsadzić jakiegoś swojego ziomka wiernemu pisowi