Prezes spółdzielni zostanie uhonorowana medalem Zasłużony dla Gminy Andrychów

, Wiadomości, 23.04.2017 09:15, (red)
Będzie medal "Zasłużony dla Gminy Andrychów" dla szefowej spółdzielni.
Prezes spółdzielni zostanie uhonorowana medalem Zasłużony dla Gminy Andrychów

 

Andrychowscy samorządowcy mają zwyczaj, że dwa razy w roku w czasie świąt państwowych – 3 maja i 11 listopada - honorują osoby zasłużone dla miasta i gminy. Przyznawany jest wtedy okolicznościowy medal „Zasłużony dla Gminy Andrychów”.
Tym razem – w święto Konstytucji 3 Maja – medalem uhonorowana zostanie Bogumiła Zacny-Sporysz, prezes Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Uchwała w tej sprawie zostanie podjęta podczas najbliższych obrad Rady Miejskiej.
Bogumiła Zacny-Sporysz od dwóch dekad jest prezesem Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Spółdzielnia administruje 67 budynkami wielorodzinnymi, w których znajduje się 3,5 tys. mieszkań.

Andrychowscy samorządowcy mają zwyczaj, że dwa razy w roku w czasie świąt państwowych – 3 maja i 11 listopada - honorują osoby zasłużone dla miasta i gminy. Przyznawany jest wtedy okolicznościowy medal „Zasłużony dla Gminy Andrychów”.

 

Tym razem – w święto Konstytucji 3 Maja – medalem uhonorowana zostanie Bogumiła Zacny-Sporysz, prezes Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Uchwała w tej sprawie zostanie podjęta pod koniec kwietnia, podczas najbliższych obrad Rady Miejskiej.

 

Bogumiła Zacny-Sporysz od dwóch dekad jest prezesem Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Spółdzielnia administruje 67 budynkami wielorodzinnymi, w których znajduje się 3,5 tys. mieszkań.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

garbus, 25.04.2017 12:53

. Richard coś cie popird....o w głowie. Co zrobiłem to moje i nie mam zamiaru ci tego tłumaczyć ale problem w tym że ja nie mam zamiaru ubiegać się o tytuł Honorowego i Zasłużonego dla Gminy.Taka różnica . poza miastem kiedyś byłem ale to też nie twój interes. A co do mocheryzmu to już przeginasz .

marcin1970, 24.04.2017 20:58

Radni docenili pania prezes. Ci którzy prawie niczego ze swoich obietnic nie zrealizowali choć lata mijają, próbuja się pod jej osobę podpiąć.propagandziści dwoja się i troją. nic nowego.

marcin1970, 24.04.2017 20:56

jeszcze niedawno pisałeś jako mieszkaniec miasta :) ustal z szefem gdzie mieszkasz zanim zaczniesz kolejny raz wypisywać propagandowe bzdety bo kompromitujesz go :) ps. wiele osób wie kim jesteś i jak podniósł się status finansowy twojej rodziny za żaka. I czemu to zawdzięczasz :) Szkoda że zwykli mieszkańcy nie mogą na to liczyć. No ale nie wypisuja propagandowych bzdur.

polokolo, 24.04.2017 20:27

Mieszkam jednej z wiosek.Moje dzieci chodzą do szkoły wyremontowanej za Żaka, jak jest pogoda to chodzą chodnikiem wybudowanym rok temu,a jak pada deszcze - to dowozimy dzieci z żoną drogą wyremontowaną również za obecnego burmistrza. Dzięki temu że sytuacja gospodarcza w gminie Andrychów za obecnego burmistrza poprawiła się moja żona w końcu znalazła pracę. Syn gra w piłkę w klubie który w ostatnich latach został porządnie doinwestowany za kadencji obecnego burmistrza i dzieciaki wreszcie trenują w cywilizowanych warunkach.W centrum wsi powstał nowoczesny plac zabaw i siłownia z której korzystają mieszkańcy.Wyremontowana została także remiza strażacka a strażacy dostali nowy wóz dzięki czemu w razie jakiegoś nieszczęścia we wsi mogą sprawniej i szybciej udzielać pomocy To tylko przykłady tego co się działo w naszej miejscowości w ostatnich latach. Takich nazwijmy to luksusów za burmistrza Pietrasa w naszej miejscowości nie było.

tomasznasz, 24.04.2017 20:15

Panią prezes mogę oceniać tylko na podstawie tego co mówia koledzy w pracy i rodzina z miasta. Mówią że jest ok. Potwierdzają co piszecie. Ze gdyby ona była burmistrzem zamiast Żaka to bylibyśmy jako mieszkańcy gminy w innym miejscu. Dużo mniej by było propagandy za to dużo więcej wykonanej roboty.

tomasznasz, 24.04.2017 20:13

za żaka nie mamy więcej inwestycji tylko większą propagandę. Opłacaną propagandę która ma przykryć niespełnione obietnice. Siostra prowadzi dziecko do szkoły chodnikiem wybudowanym za Pietrasa, jak pada wozi drogą wyremontowaną za pietrasa. Przy szkole powstała hala wybudowana za Pietrasa. Ja wożę dziecko drogą wybudowaną za Pietrasa, do szkoły przy której hala zaprojektowana została za Pietrasa a dokończona za Żaka.

zyxz, 24.04.2017 19:53

w Andrychowie i w całej gminie nigdy nie było tak wielu inwestycji jak jest za burmistrza obecnego dziwne że niektórzy nie mogą się pogodzić z tym że burmistrz żak będzie rządził jeszcze 3 kadencję

john1, 24.04.2017 18:56

trzeba doceniać takich ludzi jak pani Bogumiła....tępić miernoty i celebrytów ... . gdyby Ona była burmistrzem przez dwie kadencje Andrychów byłby innym miastem... . niestety dla bezmózgów przy wyborach liczy się tylko ilość billboardów i błysk porcelanowego zęba ;-)))

marcin1970, 24.04.2017 16:04

hmm, ja bym ani nie obrażał pani prezes ani nie próbował z niej w tak niewybredny sposób żartować. Ale tomek chyba myśli że mu wolno. prawda jest taka że radni docenili pania prezes a ci którzy prawie niczego ze swoich obietnic nie zrealizowali choć lata mijają, próbuja się po jej osobę podpiąć.

tomekx, 24.04.2017 15:33

Pani prezes spółdzielni jest tak samo dobra i skuteczna w swojej pracy tak jak pan burmistrz Andrychowa

rokos, 24.04.2017 15:30

Wiele osób związanych ze spółdzielnią zauważa że opłacani klakeirzy zalkolandii zmienili front i w końcu docenili co to robi pani prezes. Wypadało by jednak jeszcze przeprosić za ataki na panią prezes. Jak klakierzy zalkolandii myślą że poszły w zapomnienie to się mylą. Nie tylko ludzie pamiętają ale zwyczajnie „wyczyny” abcbac i kolegów są zapisane. Ale generalnie to dobrze że w końcu zrozumieli kto ma klasę i kto woli pracę a nie sztuczne uśmiechy. W dość powszechnej opinii gdyby szef klakierów zalkolandii był choć w połowie tak pracowity jak pani prezes i tak przywiązany do Andrychowa jak ona to bylibyśmy wszyscy w innym miejscu.

abcabc, 24.04.2017 13:17

brawo dla pani prezes, zasługuje na wyróżnienie i docenienia wielu lat pracy dla mieszkańców i miasta

SP9TCU, 24.04.2017 00:26

john1 Polak co on zrobił dla Andrychowa Z pisu dobry był i będzie bo więrzę ze wygra wybory Pan Pietras i zostanie burmisztrzem a za 4 lata wygra wybory po i wy z pisu będziecie a zreszta szkoda gadać

Richard, 23.04.2017 20:46

Sam widzisz garbus, że moheryzm odbiera Ci zdolność logicznego myślenia. Otwórz oczy i rozejrzyj się... Jak byłeś poza granicą powiatu, to porównaj czy jest jakaś wartość dodana czy nie. W opinii wielu osób jest i trzeba dużo złej woli (albo tego o czym wspomniałem), żeby tego nie widzieć. Dobrze pisze king: pochwal się, czy zrobiłeś coś dla miasta, poza anonimowymi wpisami w internecie? A może nic nie musisz robić, bo tobie się należy...

King, 23.04.2017 20:05

No i dokładnie za wypełnianie swoich obowiązków ta Pani powinna dostać to odznaczenie. Chyba ciężko pogodzić się niektórym osobom, że spółdzielnia, klub ASM, pttk Chałupa przy ASM, uniwersytet Trzeciego Wieku funkcjonują dzięki zaangażowaniu właśnie takich ludzi i ich współpracowników, którym się CHCE i właśnie takim ludziom powinno się za ich pracę podziękować. Może pochwalicie się krytykanci swoimi osiągnięciami?

azquit, 23.04.2017 19:05

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 23.04.2017 18:55

hahahaha poseł polak mierny ale wierny partii ostatnio znakomicie się sprawdza jako tło dla kurdupla na partyjnych wiecach w warszawie współczuję ludziom którzy marnują swój czas i głos głosując na kogoś takiego w wyborach, ale to już chyba był ostatni raz kiedy polak prześliznął się do sejmu

szeliga, 23.04.2017 18:48

I jeszcze zasadnicze pytanie , co dla miasta Andrychowa - a nie tylko administrowanie budynkami spółdzielni - ta pani zrobiła poświęcając swój czas poza zawodowy ? ??? NIC ! Jestem oburzony taką propozycją honorowania .

szeliga, 23.04.2017 18:29

Masz rację rzeszutek , może dowiemy się ile to nowych mieszkań wybudowano z inicjatywy p. prezes ? ( co rozładowywało by problemy mieszkaniowe ludzi ) - przecież sprzątanie, ocieplanie i malowanie budynków i dbanie o otoczenie budynków toż podstawowy obowiązek zarządu spółdzielni ,- za to jest sowicie wynagradzany. Te prace to mieszkańcy ze swoich pieniędzy finansują , bo jeśli kogoś nie stać na opłaty mieszkań w spółdzielni - to "pod most " - i niech się miasto martwi co z bezdomnymi. Trzymanie za mordyzm w spółdzielni jest niewspółmiernie łatwiejsze niż zarządzanie sprawami społeczności miasta i gminy - Nie widzę powodów aby ten przypadek honorować

john1, 23.04.2017 18:19

krótkofalowcu - gdzie jesteś gdy na Mam Newsa publicznie plują jadem i wylewają wiadra pomyj np.na posła Polaka i jego rodzinę ??? . moralność Kalego ?

rzeszutek, 23.04.2017 17:35

do @magdalenak88 Ale czy to powód żeby za obowiązkowe działania zawodowe honorować takim tytułem? Przecież taka działalność to OBOWIĄZEK prezesa !!! Czy za prawidłowe wypełnianie swoich obowiązków należy się aż tytuł zasłużonego dla gminy? Jak wspominałem znam kilkaset osób, które z całym poświęceniem przepracowały swoje życie na terenie naszej gminy i jakoś nikt z tego powodu nie stawia ich na piedestał !!! Owszem pochwały należą się za wiele bardzo dobrych działań ale bez przesady z tym honorowaniem tytułem "Zasłużony dla gminy"!!!

SP9TCU, 23.04.2017 17:19

john1 czezmu krytykujesz żaka publiczne oczrnianie osoby publicznej jest karalne

john1, 23.04.2017 16:40

taki pan Żak potrzebowałby pewnie 600 lat aby zrobić to co pani Bogumiła zrobiła w 20...(znając życie i to by mu się pewnie nie udało) trzeba to docenić;-))) . dla mnie to kompetentna caryca...ludzi wybitnych trzeba nagradzać - miernoty eliminować

rzeszutek, 23.04.2017 16:06

do @magdalenak88 Ale czy to powód żeby za obowiązkowe działania zawodowe honorować takim tytułem? Przecież taka działalność to OBOWIĄZEK prezesa !!! Czy za prawidłowe wypełnianie swoich obowiązków należy się aż tytuł zasłużonego dla gminy? Jak wspominałem znam kilkaset osób, które z całym poświęceniem przepracowały swoje życie na terenie naszej gminy i jakoś nikt z tego powodu nie stawia ich na piedestał !!! Owszem pochwały należą się za wiele bardzo dobrych działań ale bez przesady z tym honorowaniem tytułem "Zasłużony dla gminy"!!!

magdalenka88, 23.04.2017 15:00

Witam. Na tym andrychowskim osiedlu mieszkałam kilkanaście lat. Tyle samo już tutaj nie mieszkam. Często jednak bywam na osiedlu . Jest zadbane i czyste. Elewacje, balkony,klatki schodowe, drogi, parkingi, chodniki, remontowane są na bieżąco.Kotłownie nie dymią jak kiedyś, opałem gospodarują rozsądnie. Dba się o miejsca z zielenią. Wiem,że to zasługa nie tylko samej prezes. W porównaniu jednak z pozostałą brudną ,mało zadbaną częścią Andrychowa, a szczególnie centrum, w którym rudery straszą OSIEDLE MA DOBREGO GOSPODARZA.

garbus, 23.04.2017 14:39

Richard , możesz nie wyzywać wszystkich od moherów !!!!!!!!!!!ś tylko na to cię stać ?? A co do dokonań to zrobienie czegoś na osiedlu przez prezesa to chyba jakiś obowiązek kogoś na tym stanowisku. A coś więcej , jakaś wartość dodana ???

Richard, 23.04.2017 13:42

Otwórzcie oczy mohery i znajdźcie kogoś kto więcej zrobił dla osiedla przez ostatnie 20 lat. Krytykować to wszyscy "zasłużeni" umieją...

tomekx, 23.04.2017 13:38

A czym taki Misiewicz zasłużył się dla kraju że w tak młodym wieki dostał order ?

garbus, 23.04.2017 13:37

zgadzam się w 100 % też bym się chętnie dowiedział :)

rzeszutek, 23.04.2017 13:19

A czym pani prezes zasłużyła się dla gminy Andrychów? Może redakcja uświadomi czytelników. Bo to, że pracuje na tym stanowisku od dwóch dekad to chyba nie jest żaden powód (nie wspominając, że zarabia za to zapewne całkiem niezłe pieniądze). Znam przynajmniej kilkaset osób, które przepracowały uczciwie całe życie, dostając za swoją harówę nędzne wypłaty, wychowały gromadkę dzieci i wnuków a nikt nie robi z nich bohaterów. Tak więc chętnie przeczytam, pewnie nie tylko ja, o zasługach (ale nie tych czysto zawodowych ale takich prawdziwych społecznych, w dziedzinie wolontariatu, itp.) pani prezes dla naszej andrychowskiej społeczności. No bo może faktycznie zasługuje na proponowany tytuł a my nie znamy jej zasług.