Opera Krakowska wystąpi na rynku

Kalwaria Zebrzydowska, Wiadomości, 18.08.2017 10:40, PG
Spektakl operowy po raz pierwszy zagości w pięknej i malowniczej scenerii Lanckorony.
Opera Krakowska wystąpi na rynku

 

W sobotę (09.09.) o godz. 18:00 na rynku w Lanckoronie Opera Krakowska wystąpi ze swoim spektaklem „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego.


Opera, która jest instytucją kultury województwa małopolskiego, pokaże swój spektakl w Lanckoronie po to by zgodnie ze strategią województwa prezentować swoje działania kulturalne w całym regionie.

 

Spektakl operowy po raz pierwszy zagości w pięknej i malowniczej scenerii Lanckorony, gdzie muzyka będzie współbrzmieć z gwarem miasteczka. Cały lanckoroński rynek zamieni się w widownię i miejsce akcji spektaklu, w realizację którego zaangażowani będą także mieszkańcy Lanckorony.

 

Dzieło Donizettiego jest perłą włoskiej opery komicznej. Jej głównym tematem są miłosne perypetie osadzone w wiejskim, sielankowym pejzażu. To także historia z uniwersalnym przesłaniem, że dobro i miłość to ponadczasowe wartości, które niezmiennie fascynujące kolejne pokolenia wartości.

 

 

Akcja inscenizacji osadzona będzie w XIX-wiecznych realiach, nie zabraknie też niespodzianek. W ramach tego swoistego święta dla gminy, widzowie oprócz „delektowania się” sztuką, będą mogli także posmakować tradycyjnych – regionalnych produktów. Prezentacja spektaklu przyczyni się do promocji gminy zapewniając jednocześnie jej mieszkańcom radość i satysfakcję z obcowania ze sztuką operową.

 

Widowisko „Napój miłosny” będzie ogólnodostępne, ponieważ poza wytyczonymi sektorami z biletowanymi miejscami siedzącymi, na całym obszarze Lanckorońskiego  Rynku każdy z widzów znajdzie dogodne miejsce do obserwacji widowiska.

 

W przedstawieniu wystąpią: Iwona Socha (Adina), Andrzej Lampert (Nemorino), Michał Kutnik (Belcore), Przemysław Firek (Dulcamara), Monika Korybalska (Gianetta). Towarzyszyć im będą  Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Evgeny'a Volynskiy'ego. Kierownictwo artystyczne nad spektaklem sprawują: Bogusław Nowak, Ryszard Melliwa, Bożena Pędziwiatr, Dariusz Pawelec i Magdalena Kut, a za wizję plastyczną przedstawienia odpowiada Kazimierz Wiśniak - nestor krakowskich scenografów.

 

Bilety w wydzielonych sektorach w cenie 40 - 80 zł do nabycia od 21 sierpnia w kasie Opery Krakowskiej i online na stronie teatru (www.opera.krakow.pl) oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Lanckoronie (ul. Krakowska 8, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00).

 

 

źródło: UMWM
 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

taranczako, 18.08.2017 17:22

xxx

abcabc, 18.08.2017 14:27

łaaał próby sprzedaży biletów - to jakieś przestępstwo???? co za bzdury piszesz za dyr. przebyłowicza też koncerty były biletowane.nie przypominam sobie aby np. piostur czy wieczór austriacki był za darmo Andrychów to miasto nr 1 pod względem imprez kulturalnych w regionie

taranczako, 18.08.2017 12:37

abcabc, 2017-08-18 13:09:30 w Andrychowie nie takie koncerty się odbywają ---- Nieudane są próby sprzedaży biletów na wydarzenie które nie powinno być biletowane tylko mieć sponsorów Błędna decyzja marketingowa aby to biletować zamiast dać szanse andrychowianom na spotkanie z artystą wywodzącym się z Andrychowa, ale obawiam się że w CKIW nic o tym nie wiedzą

abcabc, 18.08.2017 11:09

w Andrychowie nie takie koncerty się odbywają

taranczako, 18.08.2017 09:18

Donizetii ponoć napisał opere Nad Andrychowskim stawem z okazji 50 lecia praw miejskich grodu nad Wieprzówką