Nowy plac targowy w 2013 roku. Burmistrz ogłosił przetarg

Kęty, Wiadomości, 09.11.2012 12:30, Ada
W ciągu niespełna roku powstanie nowoczesny plac targowy. Przetarg właśnie został ogłoszony.
Nowy plac targowy w 2013 roku. Burmistrz ogłosił przetarg

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że urząd marszałkowski rozdzielił unijne dotacje na modernizację miejskich targowisk. Kęty, Kalwaria, Sucha Beskidzka dostaną po 1 mln zł na ten cel, a Wadowice pół miliona.


W Kętach prace już ruszają. Burmistrz Tomasz Bąk [na zdjęciu] ogłosił właśnie przetarg na budowę placu targowego wraz z budynkiem techniczno-gospodarczym przy ulicy Sobieskiego.


Powstaną zadaszone i niezadaszone stanowiska targowe, a także budynek będący zapleczem dla targowiska. Znajdą się w nim m.in. mała gastronomia i toalety. Dodatkowo część pomieszczeń zostanie przeznaczona do obsługi znajdującego się w sąsiedztwie Orlika (szatnie).


Planowana inwestycja obejmować będzie także utwardzenie nawierzchni kostką brukową, budowę instalacji deszczowej, wodociągowej i kanalizacyjnej, oświetlenie placu targowego oraz oświetlenie zadaszonych stanowisk handlowych.

Na razie magistrat szuka wykonawcy. Termin zakończenia inwestycji wyznaczono wstępnie na koniec października 2013 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wiktor, 09.11.2012 19:23

Berni ---święte słowa! święte słowa!

berni, 09.11.2012 08:15

Targ jest tu najmniej ważny, ważne, że znowu będzie stanowisko kierownika pustego palcu, a do tego jakiegoś konserwatora... pewnie kolejny kumpel z Grojca lub Legnicy szuka ciepłej posadki. A do tego targ na stadionie - większego idiotyzmu nie widziałem od czasów azjatów na stadionie 10-lecia.

kecki-mao, 09.11.2012 07:55

\"Znajdą się w nim m.in. mała gastronomia i toalety. Dodatkowo część pomieszczeń zostanie przeznaczona do obsługi znajdującego się w sąsiedztwie Orlika (szatnie).\"-jeżeli to będzie współgrać to taka inwestycja może mieć sens,jeżeli nie ,to Kęty są za małym miastem żeby targ funkcjonował przez cały tydzień, w którym na nieszczęście małego handlu,są sklepy dyskontowe;2xBiedronka,Lidl,Aldi,Carrefour!