Bezpłatny alkomat dla mieszkańców

, Wiadomości, 21.12.2016 09:30, ks
Kolejny komisariat z ogólnodostępnym alkomatem dla mieszkańców.
Bezpłatny alkomat dla mieszkańców

Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty podjął decyzję o zakupie ogólnodostępnego alkomatu. Urządzenie badające trzeźwość, zostało zainstalowane w budynku Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Teraz  każdy odpowiedzialny kierowca, który nie jest pewny co do swojego aktualnego stanu trzeźwości  może bezpłatnie i bezproblemowo zbadać swój stan trzeźwości. Badanie jest bardzo proste i każdy może je wykonać szybko i samodzielnie stosując się do instrukcji obrazkowych ukazujących się po naciśnięciu jednego przycisku. 

 

Każdy kierowca, który ma potrzebę skontrolowania swojego stanu trzeźwości wystarczy, że uda się do budynku komisariatu przy ulicy Targowej, podejdzie do zawieszonego na ścianie urządzenia, samodzielnie podda się badaniu, gdzie po kilku sekundach uzyska potrzebną dla niego informację.

 

Zakup samoobsługowego alkomatu przez burmistrza Ormantego wpisuje się w strategię poprawy bezpieczeństwa na drogach gminy.

 

- Uruchomienie urządzenia bezpośrednio przed świętami ma istotne znaczenie, gdyż to właśnie w tym czasie policyjne statystyki odnotowują największy odsetek zatrzymanych nietrzeźwych kierowców - informuje Tomasz Baluś z urzędu w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Oficjalne przekazanie alkomatu  ADB do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu  odbyło się 20 grudnia 2016 r.  Wartości  alkomatu zakupionego z budżetu Gminy Kalwaria Zebrzydowska dla Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej  2.214 zł.

 

W przekazaniu alkomatu udział wzięli Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej  Augustyn Ormanty przekazał I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach nadkomisarz MarcinWiśniowski oraz Komendant Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej podinsp. Krzysztof Szuster.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

pietrek559, 21.12.2016 14:03

oby tylko wpuscili w nocy do srodka