Będą nowe dotacje na wymianę urządzeń grzewczych

, Wiadomości, 15.12.2016 12:00, ks
Można dostać nawet do 8 tys. zł na wymianę urządzenia grzewczego.
Będą nowe dotacje na wymianę urządzeń grzewczych

Burmistrz Kęt organizuje spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 19 grudnia (poniedziałek) o godzinie 17:00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach przy ul. A. Mickiewicza 10.

 

- Zaproszenie adresowane jest do właścicieli budynków mieszkalnych na terenie gminy Kęty, planujących w najbliższych latach likwidację starego pieca węglowego i zastąpienie go piecem na paliwo gazowe lub biomasę, nowoczesnym piecem węglowym lub podłączeniem do sieci ciepłowniczej. Tematem spotkania będzie omówienie zasad i warunków pozyskania za pośrednictwem gminy Kęty dofinansowania na zmianę systemu ogrzewania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – informuje magistrat w komunikacie.

 

Dofinansowanie będzie można uzyskać na poziomie do 8 tys. zł do wymiany źródła ciepła (jednak nie więcej niż 350 zł/kW mocy nowego urządzenia grzewczego) i dodatkowo do 6 tys. zł na wymianę instalacji w przypadku ogrzewania gazowego lub na biomasę, bądź do 1 tys. zł na wymianę instalacji w przypadku ogrzewania węglowego. 

 

Uczestnicy spotkania otrzymają deklaracje udziału w projekcie. Prawidłowo wypełnione i podpisane deklaracje będzie można składać w Urzędzie Gminy Kęty w terminie od 20 grudnia 2016 roku do 13 stycznia 2017 r. Deklaracja będzie pierwszym krokiem mieszkańca w drodze do ubiegania się o dofinansowanie do zmiany systemu ogrzewania. Złożenie deklaracji nie jest jednoznaczne z otrzymaniem wsparcia finansowego.

 

Deklaracje posłużą gminie do przygotowania wniosków aplikacyjnych w ramach konkursów ogłoszonych przez Zarząd Województwa Małopolskiego (fundudsze unijne).

Projekty będą realizowane w przypadku uzyskania dofinansowania w ramach ogłoszonych konkursów, których rozstrzygnięcie planowane jest w czerwcu 2017 roku.

 

źródło: UG Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

qupa, 15.12.2016 19:12

po kij mi dotacja na wymianę pieca...?? stać mnie jak i większość ludzi na kupno pieca z 5 klasą za 7-8 tysięcy ale nie stać mnie na ekogroszek za 800zł tona, gdzie muszę go kupić 4-5 ton na zimę...