97. rocznica urodzin Jana Pawła II. Oficjalnie i koncertowo

Wadowice, Wiadomości, 18.05.2017 13:50, (red)
W Wadowicach rozpoczęły się tegoroczne obchody związane z 97. rocznicą urodzin Jana Pawła II. Przez najbliższe dni w stolicy powiatu wadowickiego będzie się działo.
97. rocznica urodzin Jana Pawła II. Oficjalnie i koncertowo

Obchody rocznicy urodzin Karola Wojtyły rozpoczęły się od części oficjalnej. W czwartkowe (18.05) przedpołudnie wojewoda Małopolski Józef Pilch i starosta wadowicki Bartosz Kaliński wspólnie złożyli kwiaty przed papieskim pomnikiem [na zdjęciu]. Zrobili to - jak mówią - w imieniu premier Beaty Szydło.

 

- Złożyliśmy również wiązankę pod Pomnikiem Katyńskim, gdzie spotkaliśmy wadowickich „Sokołów”, którzy w ramach dzisiejszych uroczystości mają własne święto, obchodząc 130-lecie istnienia swojego Towarzystwa Gimnastycznego  – informuje na Facebooku starosta wadowicki, Bartosz Kaliński. 

W czwartek po raz 17-ty w Wadowicach odbywają się ogólnopolskie spotkanie dzieci i młodzieży z okazji Urodzin Św. Jana Pawła II. Kulminacją uroczystości będzie msza św. pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego, która rozpocznie się o godzinie 15:30 na rynku w Wadowicach.

 

- Będzie to pierwsza wizyta na ziemi wadowickiej nowego Metropolity Krakowskiego, którego na początku kwietnia osobiście zaprosiliśmy na dzisiejsze uroczystości – dodaje starosta. 

 

O godzinie 17.00 zaplanowano koncert „Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w hołdzie” w wykonaniu połączonych orkiestr strażackich OSP Chocznia, OSP Klecza i Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto w Łącku. Finałowy koncert „ Święty z Wadowic - Jan Paweł II” w wykonaniu wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej - Kuby Badacha, Natalii Niemen i  Magdaleny Steczkowskiej będzie miał miejsce o godzinie 20.00. 

 

19 maja (piątek) to Dzień Kultury Lokalnej. Zaplanowano Biesiadę z udziałem gminnych Kół Gospodyń Wiejskich.

 

Panie zrzeszone w organizacjach w Choczni, Kleczy, Jaroszowicach i Wysokiej będą prezentować na Placu Jana Pawła II swoje wyroby i wypieki a odwiedzający rynek goście będą mieli okazję nie tylko podziwiać ale też degustować przygotowane tradycyjne potrawy.

 

W tym dniu będzie miał miejsce również Pierwszy Konkurs Cukierniczy na Najlepszą Wadowicką Kremówkę – w rywalizacji wezmą udział lokalni wytwórcy najsłynniejszego wypieku z Wadowic a przewodniczącą jury będzie znana i lubiana Ewa Wachowicz.

 

Nie zabraknie również atrakcji muzycznych - w Dniu Kultury Lokalnej zaplanowano występy miejscowych artystów. Zagrają Potok Słów, Breff, Huczi Kuczi a ma deser robiący międzynarodową karierę jazzową Szymon Mika oraz koncert muzyki filmowej świetnej Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach. 

Będzie też coś dla miłośników sportu – na Bulwarach nad Skawą od piątku do niedzieli będzie miał miejsce turniej siatkówki Beskidzka Plaża połączony z rodzinnym piknimiem.

 

20 maja (sobota) odbędzie się III Bieg Wadowicki oraz II Mistrzostwa Wadowic w Nordic Walking. Start zawodów o godzinie 16.00 na Placu Jana Pawła II. W tym dniu na Bulwarach nad Skawą będzie mieć miejsce dalszy ciąg rozgrywek w ramach Beskidzkiej Plaży. A wieczorem w  Muzeów Ziemi Wadowickiej  - odbędzie się „Noc Muzeów”. Z tej okazji specjalne atrakcje czekać będą o 22.30  na pl. Jana Pawła II.

 

21 maja (niedziela) od rana na Placu Jana Pawła II gdzie odbywac się będzie kolejna edycja imprezy Motoserce. Jest to akcja organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych i polega na honorowym oddawaniu krwi dla potrzebujących. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Z kolei na Bulwarach nad Skawą w będziemy mogli obejrzeć emocjonujące rozgrywki finałowe Beskidzkiej Plaży. O godzinie 17.00 organizator imprezy, Gmina Wadowice, wraz ze współorganizatorem, Muzeum Domem Rodzinnym Jana Pawła II, zapraszają na koncert zespołu Zakopower „Ja z rodu jestem człowiekiem gór. Jan Paweł II”.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 21.05.2017 15:55

brzydki po lewej i brzydki po prawej a szacun dla tego w srodku, jak mozna tak sie w kadr wpieprzyc ???

szpp, 18.05.2017 16:36

nie sądzę aby stan głosował na pis

igor327, 18.05.2017 16:30

hyży ruj który okradł Polaków na miliardy euro wygląda lepiej ...zwłaszcza gdy harata w gałę . za co Pan Bóg skarał Polaków że tacy ludzie jak stan wybrali złodziei z PO-ZSL na 8 lat ???

stan, 18.05.2017 16:13

Za co Pan Bóg skarał, że wszyscy z pisu są tacy brzydcy, czy to ma związek ich stanem umysłu !?