reklama
reklama

Nowa sieć szkół w gminie Andrychów ostatecznie zatwierdzona

Wiadomości, 30.03.2017 13:40, (red)
Cztery podstawówki w Andrychowie, w każdej wiosce osobna szkoła podstawowa.
 Nowa sieć szkół w gminie Andrychów ostatecznie zatwierdzona

W czwartek (30.03) odbywa się sesja Rady Miejskiej w Andrychowie. Wśród tematów m.in. ocena działalności Centrum Kultury i Wypoczynku (na ten temat napiszemy w osobnym artykule) oraz uchwały oświatowe w sprawie nowej sieci szkół.

 

Przypomnijmy, że uchwała Rady Miejskiej sprzed miesiąca w sprawie powołania w Andrychowie czterech szkół podstawowych została pozytywnie zaopiniowana przez kuratora oświaty. Miesiąc temu uchwała przeszła 7 głosami opozycji. 14 radnych popierających burmistrza Tomasza Żaka wstrzymało się wówczas od głosu.

Teraz radni musieli przeprowadzić drugie, już ostateczne głosowanie w sprawie sieci szkół. Głosowanie przebiegało podobnie jak miesiąc temu. Za było 7 radnych opozycji, a 13 wstrzymało się od głosu.

 

W Andrychowie utworzone zostaną cztery szkoły podstawowe. W wiejskiej części  gminy obecne zespoły szkół zostaną przekształcone w podstawówki. Uczniowie gimnazjów dokończą naukę w tych samych placówkach co obecnie.

 

Zmiany wejdą w życie od 1 września br.

 

Rekrutacja oficjalnie nie jest jeszcze prowadzona, niemniej dyrektorzy są zobowiązani aby na bieżąco informować rodziców w sprawie naborów. Formalnie nabór może być prowadzony dopiero po uprawomocnieniu się czwartkowej uchwały – za 14 dni.

 

W najbliższych tygodniach podjęta zostanie decyzja w sprawie ewentualnej zamiany pomieszczeń pomiędzy obecną SP2 a nową SP3.

 

Ważna informacja: każda szkoła ma swój obwód (ulice), z którego uczniowie powinni być zapisywani. Warto więc zorientować się, do której szkoły rodzic powinien zapisać dziecko. Dotyczy to uczniów, którzy od września 2017r. zaczyną naukę w klasie pierwszej. Nie ma jednak przeszkód, aby zapisać dziecko do szkoły innej niż „obwodowa”.

 

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Misiak, 31.03.2017 10:11

Tak, ale nie możemy się dać zastraszyć. Przecież to o dobro naszych dzieci chodzi. W tym momencie jeszcze nikt nie musi zgłaszać, że się przeniesie. A jeżeli będzie nas spora gromadka odważnych, to nie może się to odbić na dzieciach. A jeżeli zauważę pierwsze objawy negatywnego podejścia do dziecka lub do mnie, to są od tego odpowiednie instytucje .... Możemy działać razem. I rodzice nie powinni bać się rozmawiać między sobą. Zawsze w grupie raźniej i w jedności siła!!!

-JOE-, 31.03.2017 06:45

Misiak masz rację że rodzice się boją sam widziałem jak to działa gdy nadepniesz na odcisk jednemu to jego kolega po fachu udowodni że z jego przedmiotu jesteś noga. Są grupy zawodowe w których istnieją długoletnie patologie ale dzięki odpowiednim podejściu oraz wykorzystaniu portali społecznościowych to będzie się zmieniało na lepsze.

Misiak, 30.03.2017 23:59

Odwiedziliśmy dziś z dzieckiem przekształcaną SP nr 5. Nie będę pisać o tym, jakie dziecko było zadowolone. Chyba każdy maluch cieszy się widząc eksperymenty, oglądając krew żaby pod mikroskopem czy robiąc w świetlicy „gniotki”. Naszła mnie za to pewna refleksja. Dlaczego ładnie odnowiona szkoła z dobrze wyposażonymi pracowniami (z dzieciństwa pamiętam to jakoś brzydziej ;-) ) ma stać prawie pusta, a w szkole naprzeciwko uczniowie mają się gnieść. Liczyliśmy z rodzicami ilość sal lekcyjnych i klas. Jeżeli w przyszłym roku żadna klasa szósta nie opuści szkoły a dojdzie 8 klas czwartych, to będzie problem. A co będzie w roku następnym? Znowu żadna klasa szkoły nie opuści i dojdzie klas czwartych aż 9! Będą 32 klasy (4-8), a sal lekcyjnych w „starej części” szkoły jest 15-17, może 18. Toż to jak byk dwie klasy na jedno pomieszczenie. Czyli dwuzmianowość!!!! Po przysłuchaniu się rozmów między rodzicami można wysunąć ciekawe wnioski. Może niektórzy by i chcieli dzieci przepisać, ale boją się, jak to zostanie odebrane w dotychczasowe podstawówce, czy nie odbije się na dzieciach. Nie dajmy się ogłupić!!! Przecież dobre dobro tych, których kochamy najmocniej na świecie jest najważniejsze. Albo następne pięć lat będą uczyć się w spokoju i dobrych warunkach, albo z powodu naszego strachu i obaw będą się uczyć w tłoku popołudniami. Nie jest moją intencją przekonywanie do czegokolwiek. Każdy ma prawo do własnego wyboru. Tylko szkoda takich komfortowych warunków nauki dla dzieci.

-JOE-, 30.03.2017 21:42

Artykuł o targach edukacyjnych ma wyłączone komentarze żeby czasem ktoś nie napisał że swego czasu zapisując się do liceum informatycznego w Andrychowie kończyło się go jako LO bez dyplomu informatyka albo gnijąc 5 lat w elektroniku nie można było nawet uzyskać uprawnień SEP. Ciekawe jak młodzież która ukończy szkoły typu "będę grał w grę" będzie zarabiać na chleb w realnym świecie. Wiem że założenia są inne ale życie szybko weryfikuje takie rzeczy.