Siatkarze wygrali zgodnie z planem

Sport, Wiadomości, 05.02.2012 11:00, (red)
Kolejne gładkie zwycięstwo zapisali na swoim koncie siatkarze MKS Andrychów w III lidze. Przed nimi najtrudniejszy mecz z tej fazie rozgrywek.

W ostatniej kolejce andrychowianie pokonali na wyjeździe Janinę w Libiążu 3-0. Do zakończenia rozgrywek w małopolskiej III lidze MKS-owi pozostały jeszcze dwa wyjazdowe mecze.

Ten najbliższy rozegrają prawdopodobnie w sobotę (11.02) z wiceliderem w Olkuszu. Muszą go wygrać, bo tylko zwycięstwo pozwala im utrzymać pozycję lidera rozgrywek, co z kolei premiuje prawem do organizacji turnieju półfinałowego o awans do II ligi.

Półfinał z udziałem najlepszych ekip w innych trzecioligowych grupach rozegrany zostanie na początku marca. Jeśli MKS wygra grupę małopolską – zorganizuje ten turniej.

Na razie w MKS koncentrują się na meczu z wiceliderem z Olkusza. To na pewno nie będzie łatwe spotkanie. Pierwszy mecz, kilka miesięcy temu, MKS wygrał 3-2 [na zdjęciu]. Andrychowianie stracili wtedy dwa sety i to były jedyne przegrane w tym sezonie przez nich sety.