Siatkarki Kęczanina Kęty awansowały do II ligi

Sport, Wiadomości, 24.04.2022 13:00, foto: Kęczanin Kęty
Sukces siatkarek z Kęt.
Od piątku do niedzieli w Kętach rozrywany był turniej finałowy, które stawką był awans do II ligi siatkarek.

Po piątkowym zwycięstwie 3-0 nad zespołem Volley II Wrocław, siatkarki Kęczanina Kęty potrzebowały w niedzielę wygrać zaledwie jednego seta w meczu z GLKS Barycz Janków Przygodzki, aby awansować.

I podopieczne Marka Błasiaka cel osiągnęły - co prawda mecz przegrały 1-3, ale upragnionego seta w niedzielę zdobyły i awansowały do II ligi. To historyczny sukces w historii żeńskiej sekcji Kęczanina.

W przyszłym sezonie na szczeblu ogólnopolskim - w II lidze - Kęczanin Kęty będzie miał więc dwie drużyny - męską i żeńską.