Puchar Polski: Beskid ograł "meblarzy"

Sport, Wiadomości, 26.09.2012 18:00, (red)
W środę (26.09) odbyła się kolejna runda Pucharu Polski na szczeblu wadowickiego podokręgu piłkarskiego. Tym razem niespodzianek nie było.
Puchar Polski: Beskid ograł

Najwyżej sklasyfikowana drużyna z regionu, trzecioligowy Beskid Andrychów grał wyjazdowy mecz z piątoligową Kalwarianką. Faworytem byli andrychowianie, którzy mają aspiracje, aby wygrać w tym sezonie regionalne rozgrywki Pucharu Polski i awansować dalej. Na razie nie lekceważą rywali.

Mecz w Kalwarii dostarczył kibicom sporych emocji. Kalwarianie prowadzili do przerwy już 2-0, by ostatecznie uznać wyższość Beskidu. Andrychowianie wygrali z "meblarzami" 4-2.

W drugim spotkaniu Halniak Targanice (A Klasa) przegrał 1-2 z Jałowcem Stryszawa (V liga), ale do przerwy też sensacja wisiała w powietrzu: gospodarze prowadzi z wyżej notowanymi rywalami.

WYNIKI

Kalwarianka - Beskid Andrychów 2-4 (2-0): gole dla Beskidu - P. Knapik, D. Chowaniec, S. Nahle, L. Łysoń.

Halniak Targanice - Jałowiec Stryszawa 1-2 (1-0)

Oprócz Beskidu Andrychów i Jałowca Stryszawa z wolnym losem do kolejnej rundy PP przechodzą Iskra Klecza i Garbarz Zembrzyce.

tomekx, 26.09.2012 17:19