Igor Kubalka z MKS Andrychów z potrójną koroną w Czechach

Sport, Wiadomości, 02.09.2016 08:45, a

Wakacje to dla młodzieży czas odpoczynku, ale nie dla Igora. Właśnie zakończył serię turniejów tenisowych w Czeskiej Republice.

W lipcu wystąpił w dwóch turniejach w miejscowości Valaskie Mezerici: - w kategorii do lat 12 wystąpiło 24 zawodników. Igor (11 lat) wygrał wszystkie mecze nie tracąc nawet 1 seta, a we wszystkich meczach stracił tylko łącznie 5 gemów. W finale pokonał reprezentanta Czech Safarika Jonasa z klubu TJ Zbrojovka Vsetín z wynikiem 6:1 6:0

Natomiast w kategorii do lat 14 (pierwszy start Igora w tej kategorii) wystąpiło 14 zawodników. Zawodnik MKS Andrychów i tu Igor szedł jak burza. W pierwszej rundzie pokonał reprezentanta Czech Vajda Borek wynikiem 6:0 6:3, w drugiej rundzie sensacyjnie pokonał rozstawionego z nr 2 Jana Vaclavik 6:0 6:0, a w ćwierćfinale po bardzo zaciętym boju wygrał z Jiri Havlickiem 6:3 6:2. W w półfinale dzielnie stawił czoło Edwardowi Kvapil wygrywając 6:1 6:1, co dało mu awans do pierwszego w jego historii finału w kategorii do lat 14. Tam czekał na niego rozstawiony z nr 3 Zmeskal Oldrich z klubu TK Bystrice, z którym stoczył 2-godzinny pojedynek.

W pierwszym secie - wymiana cios za cios doprowadziła do wyniku 7:5 dla Igora i ustawiła grę w drugim secie zakończonym wynikiem 6:1. Jest to najlepszy wynik – 1 miejsce w kategorii do lat 14 Igora w całej historii jego występów na arenie międzynarodowej.

W sierpniu wystąpił w 3-dniowym turnieju w miejscowości Havirov (Czechy). W grupie 24 zawodników i po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny. Nie przegrał ani jednego seta, a w całym turniej stracił tylko 8 gemów.

W finale pokonał Lukasa Pavlis rozstawionego z nr 1 w tym turnieju 6:4 6:2.

Pozostaje jedynie pogratulować i życzyć wytrwałości w dalszej karierze.