Cztery medale lekkoatletów Tempa [FOTO]

Sport, Wiadomości, 26.01.2017 09:20, a

To był bardzo udany start zawodniczek Tempa Kęty w Halowych Mistrzostwach Małopolski.

W niedzielę, 22  stycznia, w Brzeszczach odbyły się  Halowe Mistrzostwa Małopolski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.  Z zawodów tych lekkoatleci  kęckiego Tempa wrócili  z dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi medalami.

Pierwszy srebrny medal dla kęckiego Klubu zdobyła  Dorota Doroszko w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości  140 cm, a drugi Katarzyna Kos ustanawiając  swój nowy rekord życiowy w trójskoku  wynikiem  10.23 m. Kasia zdobyła również brązowy medal w skoku w dal po skoku na odległość  4.84 m. Na najniższym stopniu podium stanęła również  Monika Młocek, która zajęła  III miejsce w pchnięciu kulą  z wynikiem 8.61 m.

Równolegle z  konkurencjami  Mistrzostw w brzeszczańskiej  hali lekkoatletycznej  odbywał się mityng lekkoatletyczny, którego gwiazdą była  Ewa Swoboda – Halowa Rekordzistka Świata Juniorów na 60 m ( 7.07 ) i Mistrzyni Europy Juniorów  w biegu na 100 m. W eliminacjach Ewa uzyskała rezultat  7.43, a w finale zwyciężyła z wynikiem  7.48 . Był to pierwszy start  tej niesłychanie utalentowanej sprinterki w tym roku.

W mityngu  wystartowała również nasza  najlepsza zawodniczka – Gabriela Zawadzka.  Podobnie jak przed tygodniem Gabrysia zwyciężyła w trójskoku  poprawiając swoje najlepsze tegoroczne osiągnięcie skacząc na odległość   12.12 m.  W skoku w dal  uzyskała rezultat  5.55 m  ( o 13 cm dalej niż przed tygodniem ), ale wynik ten pozwolił jej na zajęcie tym razem drugiego miejsca.

Za tydzień  Dorota Doroszko i Kasia Kos  rozpoczynają  udział w zgrupowaniu  Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów Młodszych w Spale, a  Gabrysia  wystąpi w skoku w dal i w trójskoku  w  Sprawdzianie  Kontrolnym PZLA  również w Spale.

ZOBACZ: galeria zdjęć