Będzie się działo! Lokalne gwiazdy zagrają o Puchar Starosty

Region, Wadowice, Sport, Wiadomości, 08.12.2017 13:50, INFORMACJA PRASOWA
Będzie się działo! Lokalne gwiazdy zagrają o Puchar Starosty

Tak mocno obsadzonego turnieju jeszcze chyba u nas nie było. W rozgrywkach o puchar starosty, które odbędą się w ten weekend w wadowickiej „czwórce” wezmą udział najlepsi piłkarze z powiatu, w tym wielu ligowców, były reprezentant Polski, a także… starosta Bartosz Kaliński. Dla kibiców przygotowano niespodzianki. Szykują się dwa dni pasjonującej rywalizacji i znakomitej zabawy!

Zainteresowanie Mikołajkowym Turniejem Piłki Nożnej Halowej o Puchar Starosty Wadowickiego przeszło najśmielsze oczekiwania. Do udziału w imprezie zgłosiło się o wiele więcej drużyn, niż pierwotnie planowano. Dlatego też, organizatorzy, zamiast jednego dnia, zdecydowali się zrobić dwudniową imprezę, w której udział weźmie 20 amatorskich zespołów z powiatu wadowickiego.

Część z nich naszpikowanych jest znakomitymi piłkarzami. W „El Bandidos” wystąpi cała plejada „lokalnych gwiazd”, począwszy od Kamila Szewczyka z Soły Oświęcim (III liga), byłego króla strzelców III ligi, a obecnie gracza Unii Oświęcim (IV liga) Bartosza Praciaka, a skończywszy na Maćku Żaku z LKS Czaniec (IV liga).

Znakomitych zawodników ma także „Carmax Wadowice”, w składzie którego wystąpią m.in. były reprezentant Polski i piłkarz Cracovii Tomasz Moskała, bracia Rupa oraz 4-ligowcy: Jakub Smagło z Orła Ryczów, Krystian Kozieł z LKS Czaniec (IV liga) i Szymon Tutaj z Przemszy Siewierz.

Wielu 4-ligowców wystąpi także w ekipie „Orły FC”, złożonej głównie z zawodników Orła Ryczów. Najwyżej grającego obecnie piłkarza wystawił jednak zespół Bogu Team, w którym wystąpi Bartosz Szcząber z I-ligowego Rakowa Częstochowa.

Czarnym koniem turnieju może się okazać… drużyna gospodarzy, złożona z pracowników Starostwa. Ekipa „StarOstwo Wadowice” zagra w grupie B o 11:15. Kapitanem zespołu będzie starosta Bartosz Kaliński.

- Faworytami nie jesteśmy, ale nie położymy się przed nikim – zapowiada Bartosz Kaliński.

PONIŻEJ SKŁADY WSZYSTKICH ZESPOŁÓW:


Impreza zorganizowana jest na hali sportowej w Szkole Podstawowej Nr 4 im. W. Broniewskiego w Wadowicach (ul. Słowackiego 2). W sobotę (9.12) odbędą się rozgrywki grupowe. O godzinie 8:30 zagra grupa A, o 11:15 – grupa B, o 14:00 – grupa C, a o 16:45 – grupa D.

W każdej z nich znajduje się pięć zespołów, które powalczą o dwa miejsca premiowane awansem do fazy finałowej. Rozgrywki finałowe zaplanowano na niedzielę, w godzinach od 12:00 do 17:00. Oficjalne otwarcie imprezy odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00, a zakończenie i wręczenie pucharów, statuetek oraz nagród – w niedzielę ok. 16:30.

Szczegółowy terminarz (jest umowny, terminy meczów mogą się opóźnić), składy wszystkich zespołów oraz regulamin można zobaczyć poniżej.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Wstęp jest wolny. Dla kibiców, także tych najmłodszych przygotowaliśmy niespodzianki, m.in. konkursy z nagrodami. Szykują się dwa dni pasjonującej rywalizacji i miejmy nadzieję, znakomitej zabawy – zachęca starosta Kaliński.

PONIŻEJ TERMINARZ TURNIEJU:Pliki do pobrania:

Terminarz Turnieju do pobrania.pdf (Rozmiar: 456337 bajtów)
Regulamin Turnieju i przepisy gry.pdf (Rozmiar: 277168 bajtów)Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›