Wojewoda chce na wiosnę otwierać zaporę, ale czy to już będzie koniec inwestycji?

, Polityka, Wiadomości, 22.02.2017 08:55, PG
Co dalej ze zbiornikiem i zaporą w Świnnej Porębie?
Wojewoda chce na wiosnę otwierać zaporę, ale czy to już będzie koniec inwestycji?

Ostatnio wojewoda małopolski Józef Pilch (PiS) gościł w Wadowicach na uroczystości przekazania karetki pogotowia dla wadowickiej lecznicy.

 

W czasie tej wizyty zapytaliśmy wojewodę, kiedy nastąpi otwarcie zbiornika Świnna Poręba. Ta inwestycja prowadzona jest już od 30 lat.

 

- Moglibyśmy już otwierać, ale pani premier chce w tym wydarzeniu uczestniczyć. Ja liczę na to, że po marcu to zrobimy. Kończymy teraz przeprowadzanie reform oraz usuwanie szkód powodziowych, osuwiskowych żeby pojechać i na dobre powiedzieć, że skończone a nie że otworzymy a jeszcze będą robić.


To trochę dziwne założenie, bo rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Konrad Myślik twierdzi natomiast, że prace tam będą trwały jeszcze do końca roku 2017 i sam nie bardzo wie co miałoby być otwierane na wiosnę. - Do zakończenia inwestycji pozostało dokończenie dróg, ustabilizowanie osuwisk i oczyszczenie dna zbiornika z masy biologicznej - oraz szereg pomniejszych czynności technicznych.

Umowy na te prace sięgają dalej niż wiosna tego roku.


Jak twierdzi wojewoda rzeczywiście rzecznik będzie pracował do końca roku i dalsze prace sukcesywnie będą realizowane - w okolicy jest jeszcze wiele prac do zrobienia ale woda i tak będzie spiętrzana a turbiny uruchomione i wszystkie inne rzeczy związane ze zbiornikiem wodnym.

 

Z tymi otwarciami w Świnnej Porębie jest spory problem. Rok temu przedstawiciele PO i PSL oficjalnie otwirali koronę zapory w Świnnej Poręby, jako część tej wielkiej inwestycji. Spotkało się to ze sporą krytyką ze stromny polityków PiS i Kukiz'15, bo przecież inne praxce na zaporze ciągle trwały.
Kilka miesięcy wcześniej otwierano nowy odcinek linii kolejowej wraz z nowymi wiaduktami w rejonie zapory, wybudowany też w ramach budowy zapory. Politycy PiS uczestniczyli w tym wydarzeniu, przecinali wstęgę i jakoś im nie przeszkadzało, że zapora nie jest jeszcze gotowa.
Oby się nie okazało, że na wiosnę zapora znowu będzie otwioerana i inwestycja kończona, a tak naprawdę prace będą jeszcze trwały...

Z tymi otwarciami w Świnnej Porębie jest spory problem. W 2015 roku przedstawiciele PO i PSL oficjalnie otwierali koronę zapory w Świnnej Poręby, jako jeden z etapów tej wielkiej inwestycji. Spotkało się to ze sporą krytyką ze strony polityków PiS i Kukiz'15, bo przecież inne prace na zaporze ciągle trwały.

 

Kilka miesięcy wcześniej otwierano nowy odcinek linii kolejowej wraz z nowymi wiaduktami w rejonie zapory, wybudowany też w ramach budowy zapory. Politycy PiS uczestniczyli w tym wydarzeniu, przecinali wstęgę i jakoś im nie przeszkadzało, że zapora nie jest jeszcze gotowa.

 

Oby się nie okazało, że na wiosnę zapora znowu będzie otwierana i inwestycja kończona, a tak naprawdę prace będą jeszcze trwały...

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 25.02.2017 12:18

Betty, 22.02.2017 22:35

Co przyjdzie nowa ekipa to otwiera Swinna! Cyrk normalnie! Poprzednio chyba Tusk czy Kopaczowa otwierali? Teraz to Pierwszy Sekretarz z Nowogrodzkiej powinien chyba otwierac, nieprawdaz?

barte, 22.02.2017 12:03

Na wiosnę ale którego roku

ktosik78, 22.02.2017 11:20

Osuwiska podczas zalewania tego typu obiektów to rzecz normalna. Sam proces napełniania przebiegać powinien według schematu ( przykładowo) - spiętrzamy o 40 cm i upuszczamy o 20 cm aby osuwiska się uaktywniały w postaci stosunkowo drobnych "zjazdów" gruntu a nie w sposób niekontrolowany i wielkoobjętościowy.

obserwator2012, 22.02.2017 11:01

Zawsze tak było będzie,ze szuka się czegoś do otwarcia pod publiczkę . "Samochwała w kącie stała i wciąż tak opowiadała: TO "MY"!!!!!