Wielka mobilizacja w obronie szkoły. Rodzice grożą strajkiem!

, Polityka, Wiadomości, 24.02.2019 19:47,
Decyzja należy do radnych.
Wielka mobilizacja w obronie szkoły. Rodzice grożą strajkiem!
W poniedziałek (25.02) radni gminy Mucharz będą decydować o losach Szkoły Podstawowej w miejscowości Jaszczurowa. Są propozycje, aby ją przekształcić w szkołę filialną, w której będą uczyć się tylko uczniowie z klas I- III oraz dzieci w "zerówce".

Wszystko to efekt rządowej reformy szkół, zakładającej likwidację gimnazjum sprzed 2 lat. Obecnie W SP w Jaszczurowej uczy się 111 dzieci, ale 46 z nich to uczniowie gimnazjum w likwidacji, które wygaśnie z końcem tego roku szkolnego.

Zmiany zaproponowała nowa wójt Renata Galara. Rodzice z Jaszczurowej bronią szkoły przed zakusami władz.

- Chcą pozbawić nas jednego miejsca skupiającego miejscową społeczność - alarmują rodzice z Jaszczurowej.

- Szkoła jest duża, bardzo dobrze wyposażona. w drodze selekcji padło na naszą szkołę, tylko dlatego że w Mucharzu z racji gminy szkoły na pewną nie zamkną. Natomiast szkoła w Świnnej jest w miejscowości, z której okolic pochodzi nowo wybrana Pani Wójt. Jesteśmy na straconej pozycji. Jak nam zamkną szkołę, to będzie to tragedia dla naszych dzieci. Plany na zagospodarowanie części szkoły były wielokrotnie przedstawiane w gminie. Projekty przewidywały m.in. wynajem części budynku pod szkołę dla dorosłych, utworzenie przedszkola itp. Jednak gmina obojętnie przechodziłam obok tych pomysłów . I w związku, że obecnie uczy się ok 80 dzieci, owszem tendencja jest spadkowa, ale z czasem dzieci przybędzie, to Pani wójt zdecydowała zamknąć klasy od 4-8. Klasy od 1 do 3 oraz oddział przedszkolny mają pozostać (chociaż to jest kwestia czasu). Resztę budynku chcą wynająć pod inną działalność. Rodzice są zrozpaczeni. Walczymy i nie poddamy się. Jutro jest sesja. Rodzice, dziadkowie z Jaszczurowej będą strajkować - piszą do nas rodzice.

- Wszystkich, którym nie jest obojętny los naszej Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej, rodziców dzieci uczęszczających do szkoły, rodziców, którzy chcą budować przyszłość naszej wsi i mają małe dzieci, bądź chcą je mieć i wszystkich, którym zależy, aby Szkoła, która jest jednym z Centrum Kultury Naszej wsi nie została zamknięta. "Przybądźcie" jutro do Urzędu Gminy na sesję. Będziemy świadkami jak będą głosować ludzie, których wybraliśmy, aby dbali o dobro Naszej gminy, a w tym przypadku również, o dobro naszych dzieci. W jedności siła! Sesja 25.02.2019 (poniedziałek) godzina 10:00 - zachęcają rodzice.

Decyzja o przyszłości podstawówki w Jaszczurowej należy do radnych Rady Gminy Mucharz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy