Wiceminister Inwestycji i Rozwoju na spotkaniu z przedsiębiorcami

, Polityka, Wiadomości, 25.06.2018 17:30,
Jest konkret: podpisano list intencyjny w sprawie propagowania prostego języka w urzędach.
Wiceminister Inwestycji i Rozwoju na spotkaniu z przedsiębiorcami

W piątek 22 czerwca na zaproszenie Burmistrza Augustyna Ormantego Kalwarię Zebrzydowską odwiedziła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska - Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która spotkała się z lokalnymi przedsiębiorcami. W czasie spotkania samorządowcy popisali list intencyjny odnośnie prostego języka w urzędach.

Spotkanie z Andżeliką Możdżanowską Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw zostało zorganizowano z myślą o lokalnych przedsiębiorcach.

Andżelika Możdżanowska, pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw przekazała przedsiębiorcom informacje jakie ułatwienia dla firm wprowadziła Konstytucja Biznesu, co zmieniło się w zakresie prawa podatkowego. Mówiła też o tym, jak małe firmy mogą skorzystać na zmianach w prawie gospodarczym. Podkreśliła, też że rząd wprowadza takie zmiany, które mają ułatwić prowadzenie biznesu.

- Zaprosiliśmy przedstawiciela rządu żeby zwrócić uwagę na lokalne oczekiwania, postulaty, wypracować najbardziej racjonalne mechanizmy ekonomiczne, podatkowe czy promocyjne – mówi Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormaty

Pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw podkreśliła iż Konstytucja dla biznesu to rewolucyjna zmiana prawa gospodarczego.

Wprowadzamy rozwiązania, które nie miały do tej pory możliwość funkcjonowania czyli działalność nierejestrowa i ulga na start. Daje to kolejną możliwość skorzystania z zusu preferencyjnego, wprowadzamy kolejne rozwiązania czyli zus od przychodu mówiła Andżelika Możdżanowska Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw i dodała: - Cieszę się niezmiernie że miałam możliwość spotkać się z lokalnymi przedsiębiorcami.

Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw podkreśliła, że jej wizyta w Kalwarii Zebrzydowskiej nie jest przypadkowa, bowiem zależało jej na spotkaniu z lokalnymi przedsiębiorcami, w czasie spotkania przedsiębiorcy przekazali minister szereg ważnych uwag, które jak zapewniła będzie brała pod uwagę przy wprowadzaniu kolejnych zmian.

Poza spotkaniem z lokalnymi przedsiębiorcami Wiceminister Inwestycji i Rozwoju złożyła wizytę w Pawilonie wystawowym Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie miała możliwość zapoznania się z wyrobami kalwaryjskich rzemieślników, odwiedziła też zakład produkcyjny Ryłko, w czasie tych spotkań przedsiębiorcy przekazali kolejne wskazówki co należy poprawić by ułatwić prowadzenie firm.

W czasie spotkania został podpisany list intencyjny w sprawie propagowania prostego języka w urzędach pomiędzy Andżelika Możdżanowska Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a samorządowcami pięciu gmin.

List podpisali – Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Tadeusz Łopata Wójt Lanckorony, Jan Wacławski Wójt Stryszowa, Mariusz Krystian Wójt Spytkowic i Witold Grabowski Wójt Tomic.

Sygnatariusze listu deklarują między innymi eliminację biurokratycznych barier w tym trudności w zrozumieniu urzędniczego języka oraz współpraca pomiędzy urzędami i obywatelami oparta na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu.

Tomasz BaluśZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 26.06.2018 21:04

Psikuta nie nudzą cię te Facknewsy ??? A może zapomniałeś o tym ??? TO BYŁ DOPIERO SKANDAL !!! http://www.kurierlubelski.pl/artykul/500779,joanna-mucha-zatrudnila-wlasciciela-salonu-fryzjerskiego,id,t.html

barte, 26.06.2018 20:30

Dziennikarze dotarli do niewygodnych faktów z życia doradcy ekonomicznego Mateusza Morawieckiego. Szykuje się niezły skandal? https://crowdmedia.pl/dziennikarze-dotarli-do-niewygodnych-faktow-z-zycia-doradcy-ekonomicznego-mateusza-morawieckiego-szykuje-sie-niezly-skandal/

marek-wad, 26.06.2018 07:35

Czyli jak zwykle ble ble ble a nie rozwiązywanie konkretnych problemów