Przychodnia Stomatologiczna na Wojtyłów zostaje na kolejne trzy lata

Region, Wadowice, Polityka, Wiadomości, 27.11.2017 13:30, PG
Skąd więc całe zamieszanie?
Przychodnia Stomatologiczna na Wojtyłów zostaje na kolejne trzy lata
Starosta wadowicki Bartosz Kaliński wraz z właścicielem NZOZ Specjalistycznej Przychodni Stomatologicznej w Wadowicach przy ul. Wojtyłów dr Janem Rauchem oraz dr Joanną Jastrzębską zorganizowali konferencję prasową przed budynkiem przychodni.

Wyżej wymienieni postanowili ogłosić, że wbrew plotkom (o które oskarżyli burmistrza Mateusza Klinowskiego) przychodnia ta zostaje w tym miejscu na kolejne trzy lata.

Spotkaliśmy się dzisiaj tutaj po to, żeby zdementować nieprawdziwe informacje, jakoby ta przychodnia miała się przenieść czy zostać zlikwidowana. Jest to kłamstwo, ta przychodnia zostaje w tej lokalizacji w której znajduje się obecnie i dalej będzie służyła mieszkańcom powiatu wadowickiego – mówił starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

Co dziwne, bo w kwietniu tego roku Zarząd Powiatu Wadowickiego podjął decyzję o nieprzedłużaniu z dotychczasowymi najemcami umów najmu lokali użytkowych w budynkach przy ulicy Wojtyłów 14 oraz 16 w Wadowicach. Pomieszczenia te miały zostać przekazane Środowiskowemu Domu Samopomocy w Wadowicach oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Zgodnie z tym Przychodnia Stomatologiczna musiałaby przenieść się w inne miejsce. Dodajmy, że przychodnia ta ma kontrakt z NFZ na cały przyszły rok.


Tak się jednak nie stało. Starosta w końcu przedłużył przychodni umowę najmu i wraz z właścicielami stwierdzili, że żadnych problemów z tym nie było.

Zobaczcie video.

Starosta stwierdził też, że burmistrz Mateusz Klinowski powinien zająć się przeorganizowaniem lub przebudową parkingu obok przychodni, bo jak na razie to nawet karetka pogotowia nie jest wstanie tutaj dojechać.

Rzeczywiście z parkingiem jest problem. Wyznaczona jest tam droga przejazdu ale kierowcy nic sobie z tego nie robią i parkują gdzie się da. W czasie konferencji mieliśmy tego przykład, kiedy jeden z kierowców miał problem z wyjazdem.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 28.11.2017 06:18

Brawo dala starosty.Dość już pod jego rządami zepsuli szpital w Wadowicach.Przynajmniej się zreflektował i zostawił prywatną przychodnię

Ca-ro, 27.11.2017 16:55

Gdby to chodziło o Andrychów to dawno by już jej nie było,ale to są wadowice