Przegrał w Warszawie, wygra w Małopolsce?

, Polityka, Wiadomości, 19.03.2019 13:00, red
Partia skierowała go teraz do Małopolski.
Przegrał w Warszawie, wygra w Małopolsce?
26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, a jesienią do Sejmu i Senatu. Kampania wyborcza do tych pierwszych powoli się rozkręca.

Już kilka tygodni temu kandydatów przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość. Nie wszystkich, ale tzw. lokomotywy wyborcze. W okręgu małopolsko-świętokrzyskim numerem 1 na liście PiS ma być była premier Beata Szydło z Brzeszcz, a numerem 2 obecny europoseł Ryszard Legutko.

Wiadomo, kto jeszcze wystartuje w Małopolsce. To Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. 4 lata temu został posłem ze swojego rodzinnego Opola, jesienią 2018 roku kandydował na stanowisko prezydenta Warszawy, ale przegrał tam już w pierwszej turze, zdobywając zaledwie 28,5% głosów. Teraz partia skierowała go do Małopolski, gdzie będzie kandydował do europarlamentu z trzeciego miejsca na liście PiS. Potwierdziła to we wtorek (19.03) na antenie RMF FM Beata Szydło.


- Jutro w Krakowie ogłaszam listę małopolsko-świętokrzyską do Parlamentu Europejskiego. Mogę zdradzić: na trzecim miejscu tej listy jest Patryk Jaki - powiedziała Beata Szydło na antenie RMF FM.

Kolejne mocne nazwisko ma zapewnić PiS wysokie zwycięstwo w Małopolsce. Wydaje się, że mandat europosła P. Jaki ma pewny.

Główna konkurencja , czyli Koalicja Europejska (PO, PSL, Nowoczesna, SLD, Zieloni) też zaprezentowała swoich liderów. W okręgu małopolsko-świętokrzyskim listę otwiera obecna europosłanka Róża Thun, a na czołowych miejscach znajdą się również Bogusław Sonik, Jagna Marczułajtis i Adam Cyrański.

Według sondażu dotyczącego wyborów do Parlamentu Europejskiego z 13 marca w wyborach do europarlamentu Koalicja Europejska zdobyłaby 35% głosów, a PiS 33%

foto: ms.gov.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 19.03.2019 19:47

Pewnie ZERO jak zawsze :-0 ... ale za to ty Psikuta znowu zagłosujesz na jakąś opcję proniemiecką.

barte, 19.03.2019 19:42

Ciekawe ile wyborców pisu znowu da się oszukać i zagłosują na podstawionych im kandydatów ?

sowa, 19.03.2019 19:00

Do skornica: A won,paniał,św.p.wuc -jaki to język?

skornica, 19.03.2019 18:42

Do sowa: Taką mowę zaczął św.p. wuc : https://pl.wikipedia.org/wiki/Spieprzaj,_dziadu! Po drugie : mówiąc "tęczowy" obrażasz wielu i też siejesz nienawiść. Paniał?

sowa, 19.03.2019 18:32

O widać,że tęczowi zaczęli mowę nienawiści.

skornica, 19.03.2019 17:20

Spadaj dziadu !!! Won z małopolski.

xpek, 19.03.2019 16:32

czują strach dlatego ściągają spadochroniarzy typu ten śmieszny gostek powyżej hahahaha a ty bezimienny pisowski trolu podaj przykład jeden osoby która by wróciła do Polski rządzonej przez PIS KRAJU SZALEJĄCEJ DROŻYZNY

`, 19.03.2019 16:13

Dokładnie Psikuta :-0 a to kupiłeś ty ... „Już wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca tu będzie się opłacać. Będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki, dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć nasze dzieci, dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Przy polskich drogach wyrosną nowoczesne stadiony i pływalnie. Czy to możliwe? Udało się w Irlandii, dlaczego ma nie udać się w Polsce? Przecież Polacy to wielki i mądry naród. Polskę też stać na swój cud gospodarczy.”

zandrychowa, 19.03.2019 16:08

Jak mawiał dzisiejszy prezes TVPIS ciemny lud to kupi

panda, 19.03.2019 15:20

mirek,drukarz-to nie jest start do sejmu tylko do EUROPARLAMENTU,WOLĘ JEGO JAK JAGNE ZŁODZIEJKE, TA NIEMRE THUN

mirek_drukarz, 19.03.2019 14:49

Najpierw Jaki startował z Opola, później z Warszawy, a teraz z Krakowa. Czy w całej Małopolsce naprawdę nie ma innych kandydatów, którzy znają lokalną społeczność i jej problemy? Na co nam tacy spadochroniarze po porażkach z innych regionów Polski?