Nagroda za kasę. Ile trzeba było zapłacić żeby zostać Liderem Edukacji?

, Polityka, Wiadomości, 13.12.2017 17:30, red

Władze Andrychowa i Wadowice niedawno pochwaliły się otrzymaniem certyfikatów „Samorządowego Lidera Edukacji”. A my sprawdzamy drugą stronę tego konkursu.

Nagroda za kasę. Ile trzeba było zapłacić żeby zostać Liderem Edukacji?

Jak już pisaliśmy gmina Andrychów została Liderem Edukacji – przynajmniej według Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Tak samo wyróżniona została także gmina Wadowice.

Tytuł "Samorządowy Lider Edukacji” został przyznany 75 gminom wybranym z całej Polski. Uroczystość odbyła się w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nagrodę w imieniu Andrychowa odebrał dyrektor GZO Andrzej Szafrański a w imieniu Wadowic wiceburmistrz Ewa Całus.


Do programu "Samorządowy Lider Edukacji" mogły zgłosić się poszczególne gminy, powiaty i samorządne województwa. Samo zgłoszenie nic nie kosztowało, ale już wygrana i otrzymanie certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji” sporo.

Otóż jak czytamy w regulaminie konkursu gmina Andrychów i Wadowice musiały zapłacić opłatę certyfikacyjną w kwocie 3 900 zł netto.

Czy ta nagroda na pewno jest obiektywna? W końcu pod uwagę bierze tylko samorządy, które zgłosiły się do konkursu a nie wszystkie gminy i powiaty w Polsce. Odpowiedź sama się nasuwa...

Żeby było sprawiedliwie dodajmy, że to już nie pierwszy raz zdarza się taka sytuacja, kiedy lokalne władze chwalą się tego typu nagrodami. Wiele lat temu ówczesny burmistrz Andrychowa Jan Pietras również chwalił się nagrodą przyznaną za budowę basenu. Wtedy też udział w konkursie kosztował kilka tysięcy złotych.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 16.12.2017 06:50

@Starybrat: Czy każdy jest podatnikiem? Czy tylko ten kto zarabia na te podatki własną pracą? Jeżeli tak, to ten co zarabia z podatków h jest kim?

zandrychowa, 14.12.2017 15:09

Tak było jest i będzie

specnarz, 14.12.2017 07:05

A kim jest abcabc? Albo ktoś jest moocno opłacony, albo fanatyczny wyznawca Burmistrza( łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu) - albo ... no właśnie, wstyd pisać. Mam wrażenie że pracuje w UM.

kaczor, 13.12.2017 22:11

czyli żak nie różni się czym od pietrasa :( wielka nowina to nie jest. Za to sama abcabc ze swoją prymitywna propagandą wymiata sam/a całe towarzystwo propagandowe od pietrasa. Ale podobno zarabia abcabc tyle że nie dziwota że dwoi się i troi

igor102, 13.12.2017 20:46

pic na wodę,fotomontaż....miernoty nie mogąc się pochwalić dokonaniami kupują tytuły za kasę podatników .... nic tak nie cieszy miernot jak widok KUPIONYCH tytułów i dyplomów...propagandowe media pstrykają fotki a troll abcabc dostaje orgazmu;-)))

abcabc, 13.12.2017 20:19

jest oczywiście paru pieniaczy którzy potrafią tylko wszystko krytykować ale to już ich problem

abcabc, 13.12.2017 20:19

brawo dla burmistrza Andrychowa do mądre zarządzanie andrychowską oświata. świetni nauczyciel,doskonałe wyniki uczniów którzy pracują w wyremontowanych i nowoczesnych szkołach

jerzymarchewka, 13.12.2017 18:55

Tak szasta się pieniędzmi publicznymi w zdziskowym ranchu. Chichot historii. TW GRAB odbiera certyfikaty kupione za gminną kasę . Po co to komu? A czy czasem ta druga nagroda nie została kupiona? Zdzisek !!!!! Wstyd i hańba. Kup se jeszcze trzecią kadencję za gminne i będzie komplet.

Starybrat, 13.12.2017 18:43

Przecież to nie gmina musiała zapłacić tylko podatnicy.