Jeśli nic się nie zmieni - od poniedziałku strajk w szkołach. Fakty i opinie [VIDEO]

, Polityka, Wiadomości, 05.04.2019 18:35, DK / PG
Wszystko wskazuje na to, że zapowiadany bezterminowy strajk nauczycieli rozpocznie się w poniedziałek, 8 kwietnia
Jeśli nic się nie zmieni - od poniedziałku strajk w szkołach. Fakty i opinie [VIDEO]
Rozmowy strony rządowej z ZNP nie przyniosły do tej pory efektów. Ponieważ nie ma kompromisu, strajk rozpocznie się 8 kwietnia (chyba że wcześniej zawarte zostanie porozumienie - strajk zostanie odwołany).

Co zrobić w dzieckiem, kiedy nauczyciele będą strajkować? Jak będzie przebiegał strajk w gminie Andrychów i co o tym sądzą mieszkańcy?

O tym w naszym materiale.


Jak informuje Urząd Gminy Kęty wszystkie jednostki edukacyjne będą otwarte a uczniowie nie pozostaną bez opieki.

Sytuacja jest niezwykle dynamiczna. W Warszawie pomiędzy przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego i strony rządowej trwają i najprawdopodobniej do ostatniej chwili trwać będą negocjacje i rozmowy. Zapewniam jednak, że niezależnie od ich finalnego przebiegu oraz podjętych porozumień, dyrektorzy wszystkich gminnych placówek edukacyjnych są przygotowani na ewentualne odstąpienie nauczycieli od wykonywania czynności służbowych. Z całą stanowczością informuję, że żaden uczeń w gminie Kęty nie pozostanie bez opieki – oświadczył Krzysztof Klęczar, burmistrz Kęt.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kalafior, 06.04.2019 11:19

@abcabc Poinformuj wszystkich rodziców tej gminy gdzie ta opieka od poniedziałku ma być? Ja pierwsze słyszę.Z tego co wiem to pracownicy swietlic szkolonych również strajkują.

Turboplazmotron, 05.04.2019 22:20

Widzę xpek że masz bardzo dojrzałe podejście do sprawy. Uczniowie odpoczną żeby później z rodzicami i na korkach nadrobić materiał. A nauczyciele zamiast przy okazji strajku zwrócić uwagę na beznadziejny program nauczania to nic o tym nie mówią.

xpek, 05.04.2019 21:35

i bardzo dobrze niech strajkują.uczniowie odpoczną.tegoroczne strajki zmiotą ten rząd z powierzchni

Keson, 05.04.2019 20:52

Każdy Sędzia Sądu Rejonowego powinien mieć prawo raz w roku ukraść wiertarkę w markecie a 3 razy w roku jechać pijany samochodem. Sędziowie Sadów Okręgowych 2 wiertarki a po pijanemu 6 razy w roku. Sędziowie Sądu Najwyższego bez ograniczeń.

barte, 05.04.2019 20:16

Czyli po prostu budżet państwa świeci pustkami w czasach doskonałej koniunktury gospodarczej rozdali wszystko !

abcabc, 05.04.2019 19:58

w gminie Andrychów w czasie strajku wszystkie dzieci będą miały zapewnioną opiekę

zandrychowa, 05.04.2019 19:41

Nieudalny rząd nie potrafi rozwiązywac podstawowych spraw